OnePlus X: Šíleně levný krasavec k dispozici už příští měsíc?

oneplus x unik

Už víme, že firma OnePlus pro nás chystá koncem roku nový smartphone s názvem OnePlus X. Zatím jsme nebyli svědky mnoha úniků informací či jiných internetových spekulací, některé střípky však začínají vyplouvat napovrch díky stránce specializující se na čínské telefony GizmoChina. Ta se dostala k některým specifikacím a ceně.

OnePlus X – levnější verze, která má co nabídnout

Udávaná velikost displeje by neměla přesáhnout 5 palců – to je v éře přerostlých telefonů docela málo. I když vzhledem k předchozím létům zní poněkud vtipně uvažovat o pětipalcovém telefonu jako o malém, proti OnePlus 2 je to však prcek. Zařízení od stále oblíbenější firmy, která plánuje vydat teprve třetí telefon, by mělo dostat Snapdragon 801 od Qualcommu. Procesor byl hitem roku 2014 a volbou mnoha vlajkových lodí. Mezi funkcemi bude i čtečka otisků prstů.

Cenovka je ale na plánovaném smartphonu to nejzajímavější. OnePlus X by měl stát pouhých 6 tisíc korun, což je úžasná zpráva pro ty, kteří považovali OnePlus 2 za příliš drahý špás. Samozřejmě bude výkonnostně horší, přesto svou výbavou bude cenu převyšovat.

Rozšíření OnePlus dua na trio proběhne do konce roku, nejdříve už příští měsíc.

Zdroje: Phandroid, GizmoChina

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)