Olauncher je nový minimalistický launcher, který můžete mít zdarma 

olauncher

Mnoho uživatelů si volí Android kvůli otevřenosti a takřka neomezeným možnostem úprav, se kterými vytvoříte unikátní zařízení. Minimalistický Olauncher nahrazuje klasickou domovskou obrazovku telefonu úplně něčím jiným. Jedná se o nenáročný a open source launcher, který si můžete stáhnout zdarma z obchodu Play. 

Minimalistický Olauncher podporuje i několik gest 

Jak už píšeme v titulku, jedná se o minimalistický launcher, takže na domovské obrazovce uvidíte pouze čas, datum a několik aplikací ve formě seznamu. Samotné umístění data a času si můžete upravit a do seznamu můžete vložit celkem šest aplikací či her. Pokud byste chtěli i minimalističtější verzi, tak můžete mít plochu zcela bez aplikací.

Důvodem je totiž to, že si spuštění aplikací můžete schovat za gesta. V základním nastavení se potáhnutím prstů doleva spustí aplikace fotoaparátu, potáhnutím do pravé strany se spustí vytáčení hovoru a potáhnutí směrem nahoru otevře menu se všemi aplikacemi a hrami. Gesta si však můžete upravit zcela podle sebe. 

Podporují se i věci jako každodenní automatická změna tapety anebo uzamčení telefonu po dvojitém poklepání na displej. V dalších verzích chystá vývojář Tanuj M. možnost skrýt aplikace a podporu přejmenovávání položek. Aplikaci můžete stahovat z obchodu Google Play, ale i třeba z F-Droid, jelikož se jedná o open source launcher.

Minimal AF Launcher. Olauncher
Minimal AF Launcher. Olauncher

Používáte nějaký minimalisticky launcher? 

Zdroj: androidpolice.com 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)