TOPlist

Okamžitý přepis pro hovory míří do starších Pixelů a dalších mobilů

okamžitý přepis hovory podpora

Funkce Okamžitý přepis, která fantastickým způsobem pomáhá neslyšícím uživatelům chytrých telefonů a lidem v rušném prostředí, zamířila s příchodem mobilu Google Pixel 4a i přímo do prostředí telefonních hovorů. Přijímaný hlas dokáže jednoduše a celkem spolehlivě převádět na text, takže není úplně nutné, aby příjemce sdělení slyšel výstup ze sluchátka. Google také oznámil, že funkce zamíří i do starších Pixel telefonů. A dá se očekávat, že také do mobilů dalších značek, které ji mají ve své základní podobě. Podpora pro Okamžitý přepis obsluhující i telefonní hovory se už objevila například u přístrojů Pixel 3XL a Pixel 3a.

Novinka půjde zapnout přímo v nastavení telefonu pod položkou Okamžitý přepis (Live Caption). Na výběr bude třeba i to, jestli se mají titulky generovat u všech hovorů, nebo se má nástroj před každým telefonátem zeptat. Ovládání bude možné i v nabídce po kliknutí na tlačítko hlasitosti. Podpora funkce Okamžitý přepis pro hovory by se měla postupně týkat dalších mobilů. Na řadu by mohla přijít i série Galaxy S20 od Samsungu nebo poslední novinky od OnePlus. I v případě telefonátů bude funkce pracovat pouze v rámci umělé inteligence obsažené v systému. Nebude tedy pracovat se vzdálenými servery.

Využili jste už někdy Okamžitý přepis?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)