Okamžitý překlad konverzace v Google Translate nyní s podporou 14 jazyků včetně češtiny!

Konverzace čeština-korejština

Google uvádí novinku pro mobilní telefony s OS Android, která odbourává jazykovou bariéru pro čtrnáct dalších jazyků, včetně češtiny. Tzv. konverzační mód v mobilní verzi aplikace Překladač Google umožňuje okamžitý překlad rozhovoru s využitím technologie převodu hlasu na text a textu na hlas.

Konverzační mód Překladače Google byl vyvinut pro snadnější a přirozenější tlumočení rozhovoru mezi dvěma nebo více účastníky ve dvou různých jazycích. Českou frázi od nynějška stačí namluvit do mikrofonu mobilního zařízení, aplikace ji automaticky přeloží do zvoleného jazyka a nahlas přečte. Cizinec odpověď namluví ve svém jazyce, Překladač Google ji přeloží do češtiny a následně nahlas vysloví.

Služba byla začátkem roku uvedena pouze pro překlady z angličtiny do španělštiny a opačně:

Google Translate – konverzační mód Angličtina-Španělština

Google Translate - konverzační mód angličtina-španělština

Ode dneška tento mód podporuje konverzaci ve 14 jazycích, mezi kterými je i čeština. Tuzemští uživatelé nyní mohou bez problémů komunikovat anglicky, německy, francouzsky, italsky, portugalsky, španělsky, japonsky, korejsky, turecky, holandsky, polsky nebo rusky.

Konverzace čeština-korejština

Konverzace čeština-korejština

Konverzační mód je vydán v testovací alfa verzi a stále se učí. Stejně jako u Hlasového vyhledávání Google záleží na přízvuku a ruchu z okolí. V případě, že namluvená fráze obsahuje nepřesné slovo, je toto slovo možné před samotným překladem ručně opravit, případně jím rozšířit stávající slovník překladače.

Vedle konverzačního módu je čeština podporována ve všech funkcích Překladače Google na mobilních zařízeních s Androidem. České výrazy je možné do Překladače namluvit nebo napsat. Z cizího jazyka Překladač překládá do češtiny a české výsledky nyní přečte nahlas.

Google Translate with Conversation Mode

Google Translate with Conversation Mode

Aplikace Překladače Google je také optimalizována pro různá mobilní zařízení. Po najetí na ikonu lupy je možné přeložené výrazy zvětšit na celou obrazovku mobilu či tabletu a jednoduše výsledek ukázat osobě, se kterou dotyčný konverzuje.

Aplikaci Překladače Google (Google Translate) je možno zdarma stáhnout z Android Marketu:

Google Translate
Google Translate

Připomeňme, že hlasové vyhledávání v češtině Google spouštěl loni 15. září (pro jeho využití je potřeba Android OS 2.1 s doinstalovanou aplikací, od 2.2 je součástí systému. Vyhledávání funguje i na konkurenční platformě Applu iOS s nainstalovanou aplikací Google Mobile App). Dnes představený konverzační mód je tak dalším milníkem při využití hlasu v mobilních technologiích. Nyní je snad jen otázkou času, kdy se na Androidu také dočkáme kompletního hlasového ovládání, jaké představil Apple při ohlášení iPhone 4S – aplikace Siri, která byla integrována do systému. Ta ale narozdíl od technologií Googlu nepodporuje češtinu.

Zdroj: tisková zpráva

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)