Nesahej mi na telefon! Aplikace, která ochrání váš Android před cizími lidmi

ochrana telefonu android alarm

Existuje celá řada řešení, jak svůj Android telefon zabezpečit proti krádeži a cizímu vniknutí. Jednou z těchto variant je použití aplikací třetích stran, které své majitele upozorní ve chvíli, kdy se jejich telefonu někdo dotkne. Je to tak jednoduchá ochrana telefonu, která brání vaše citlivé informace. Jednou z nich je pak aplikace Nesahej mi na telefon. Android alarm, který se spustí, jakmile je telefon odpojen z nabíječky, nebo ho někdo vezme do ruky.

Android alarm jako ochrana proti zneužití telefonu

Mobilní telefony jsou pro mnohé nedílnou součástí každodenního života. Často pak naše Android zařízení skrývá informace, které nechceme sdílet s nikým jiným. Ne vždy však strach uživatelů musí zapříčinit přímo krádež telefonu. Stejným problémem může být například nedůvěra ve vztahu, kde si mohou partneři vzájemně procházet zprávy, konverzace na Messengeru, nebo fotky. Přesto, že existuje celá řada možností, kterými lze ochrana a zabezpečení telefonu zvýšit (čtečky otisky prstu, gesta, nebo piny) není úplně složité se do cizího telefonu dostat i bez svolení majitele.

Don't touch my phone ™
Don't touch my phone ™

Přesně takové situaci se snaží zabránit aplikace Nesahej mi na telefon, která po instalaci na Android zařízení spustí alarm, kdykoliv je zapnutá a někdo pohne telefonem. Tento alarm se dá posléze vypnout jen prostřednictvím nastaveného pinu. I kdyby se „útočníkovi“ podařilo pin uhodnout a tím alarm zastavit, spuštěná signalizace minimálně upozorní na to, že se zařízení dostalo do cizích rukou. Své využití tak může najít také například během večerů trávených s přáteli, kdy necháváme telefony běžně ležet na stole. Ochrana telefonu je tak navýšena o zvukovou notifikaci. Nemusíte se tak již obávat dalších nechtěných statusů na Facebooku a podobných žertíků.

Jednoduchá ochrana telefonu proti krádeži

Stejně, jako se dá aplikace Nesahej mi na telefon využít v běžných, denních situacích se může použít také jako prevence proti krádežím. Přesto, že jsou telefony naším denním společníkem, může celkem snadno nastat situace, kdy jej necháme někde položený a odejdeme od něj. Příkladem může být návštěva baru. Zvuková signalizace, která funguje jako alarm pro Android zařízení pak může na telefon upozornit a zachránit jej před krádeží. Po spuštění aplikace je nejdříve nutné nastavit na co všechno bude alarm reagovat a zvolit způsob, jak se dá zastavit. V nabídce si pak můžete zvolit vlastní melodii a přístup k přisvětlovací diodě fotoaparátu. V tomto případě by se (po spuštění alarmu rozblikala i tato dioda) a také povolení vibrací.

V možnostech pro odblokování neboli vypnutí alarmu si pak můžete zvolit mezi pinem, nebo čtečkou otisku prstu. Co se týče situací, ve kterých se alarm pro Android zařízení spustí pak můžete zapnout i funkci, která zahrnuje detekci odpojení telefonu z nabíječky. Tuto funkci pravděpodobně nejvíce využijete právě v domácím prostředí. V případě, kdy nechcete, aby váš partner, nebo partnerka měli přístup k vašemu telefonu. Samotný alarm lze pak spustit stisknutím tlačítka START, tím ochrana telefonu zajištěna. Pro jeho vypnutí pak musíte odemknout telefon a zadat příslušný pin, případně využít čtečku otisku prstů.

Využíváte podobné aplikace pro ochranu soukromí?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)