Obojek Garmin Delta Smart pro výcvik a sledování aktivity vašeho psa

garmin_delta_smart_ico

“Pes, přítel člověka!” je léty ověřená pravda. Pokud ale chcete mít způsobného kamaráda, který vás poslechne na slovo, budete mu muset věnovat dostatek času. Zejména v případě temperamentních plemen je pro jejich kondici a pohodu nezbytné zajistit dostatek aktivity. S tím vším může pejskařům pomoci nový produkt Garmin Delta Smart – gadget, skrze který můžete psa cvičit, ale také sledovat jeho aktivitu.

Delta Smart: Raise a Better Pet

Delta Smart: Raise a Better Pet

Garmin Delta Smart je dodáván se třemi obojky, aby bylo možné ho bez problémů instalovat na různé velikosti plemen. Je kompaktní, lehký a pohodlný, vyrobený z odolného materiálu, měl by odolat ponoření až do hloubky deseti metrů a jeho lithium-iontová baterie vydrží až tři týdny, takže ji nebudete muset často nabíjet. Pro komunikaci s chytrým telefonem používá Bluetooth Low Energy, přičemž podporovány jsou mobily s Androidem nebo iOS.

Garmin Delta Smart jako pomocník při výcviku

Co přesně tedy Garmin Delta Smart umí? Pomůže vám s pasivním i aktivním výcvikem, přičemž o správné chování se stará i v době, kdy je pes bez dohledu. K odstranění špatných návyků a chování lze použít deset rozličných úrovní stimulace včetně zvuků a vibrací. To lze využít například k utlumení štěkání v době nepřítomnosti majitele. Psovi lze také pomocí speciálních značek (ty nejsou součástí standardního balení) vymezit prostor, kde se nemá pohybovat (například u odpadkového koše či květin). V případě, že se přiblíží ke značce, bude upozorněn, že zde nemá co pohledávat.

Obojek Garmin Delta Smart pro výcvik a sledování aktivity vašeho psa Obojek Garmin Delta Smart pro výcvik a sledování aktivity vašeho psa

Když se vrátíte domů, aplikace Garmin Canine synchronizuje data z obojku do telefonu a poskytne vám informace o chování psa během dne, včetně druhů činností, času odpočinků, štěkání či přiblížení ke štítku. Poskytuje také dlouhodobé statistiky, ze kterých lze vyčíst, zda se chování vašeho čtyřnohého kamaráda zlepšuje. 27 MB velkou aplikaci lze zdarma stáhnout v Obchodě Play. Program lze propojit s více obojky – pak můžete sledovat a trénovat větší počet pejsků.

Jeden chytrý obojek pořídíte v online obchodě Garminu za 149,99 dolarů, tedy v přepočtu za asi 3 600 Kč. Balení s jedním štítkem je od 30 dolarů dražší. Přístroj je dodáván se třemi odnímatelnými upevňovacími sponami v šedé, modré a fuchsiové barvě.

CANINE
CANINE

Delta Smart: Activity Tracking and Training for Dogs

Delta Smart: Activity Tracking and Training for Dogs

Zdroje: androidpolice.com, play.google.com, buy.garmin.com, garmin.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)