Obchod Play teď ukáže všem Evropanům aplikace dostupné na kontinentu

Obchod Play aplikace v Evropě

Americký Google spustil pro Evropu poměrně zajímavou novinku. Všichni uživatelé Obchodu Play z Evropského hospodářského prostoru (EHP) nyní mohou vidět, které aplikace jsou v jednotlivých zemích na celém kontinentu dostupné. V oficiální databázi tak půjdou vidět například i aplikace, které u nás ke stažení nejsou, ale běžně fungují třeba ve Velké Británii či Německu. Příkladem je herní služba Stadia. Nenechejte se ale zmást, novinka se netýká plošného zpřístupnění instalací. Obchod Play aplikace k dispozici po celé v Evropě nenabídne ve všech regionech ke stažení, skutečně je jen ukáže. Ale i s cenami.

Pro přístup k obsahu v jiných zemích je potřeba jít mimo aplikaci. Konkrétně do prohlížeče, ve kterém je nutné na webu Obchodu Play uživatele odhlásit. Případně stránku otevřít v anonymním okně. Bez přihlášení pak stránka na svém úplném konci nabízí nové rozbalovací tlačítko se seznamem všech zemí EHP. Po kliknutí na konkrétní stát se zobrazí daná verze databáze. Obchod Play takto ukazuje aplikace dostupné v Evropě už nyní, můžete to vyzkoušet. Zbývá doufat, že se funkce bude někdy týkat i instalací.

Které aplikace nedostupné v ČR vás zajímají?

Zdroj: GSMArena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)