Menu

Obal SlimType přidá Samsungu Galaxy S6/Edge QWERTY klávesnici

Zdá se, že firma BlackBerry nebude jediná, kdo se snaží oživit trh s telefony s hardwarovou QWERTY klávesnicí. Jako další v řadě se o své místo na slunci hlásí norská společnost One2Touch, která představila obal SlimType, díky kterému si výhod klasické klaviatury mohou užívat majitelé telefonů Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy S6 Edge.

Obal SlimType s QWERTY klávesnicí

Obal SlimType s QWERTY klávesnicí

Klávesnice se k telefonu připojuje přes NFC, což je poměrně neobvyklé řešení, neboť ke spojení Androida s externí klávesnicí se většinou používá Bluetooth. Nesporným kladem tohoto řešení je skutečnost, že obal a tím pádem ani klávesnice nepotřebuje vlastní zdroj elektrické energie. K tomu, aby fungovala, je ale nutné nainstalovat z Obchodu Play speciální aplikaci.

Co obal SlimType nabídne?

Z funkčního hlediska nabídne klávesnice SlimType kromě písmenek a alternativy k systémovým tlačítkům “Domů” i “Zpět” také zkratky pro spuštění e-mailu, webového prohlížeče a vyhledávání. Samozřejmě nesmí chybět dedikované tlačítko pro psaní smajlíků.

Klávesnice se k telefonu fyzicky připojí stejným způsobem, jako otevírací obal, pro pohodlné držení v dlani je vnější povrch celého produktu potažen látkou. Z provedení je zřejmé, že autoři nápadu počítali s použitím v režimu na šířku.

Samsung přitom údajně hodlá nabízet vlastní připojitelnou QWERTY klávesnici pro Galaxy S6 Edge, nicméně provedení od SlimType působí o něco lépe z hlediska designu, ale možná nebude tak praktické.

Společnost One2Touch neoznámila, kdy by se její obal s klávesnicí měl objevit na pultech obchodů, ale na svém oficiálním webu již přijímá rezervace. Po omezenou dobu od zahájení prodejů bude tento nesporně zajímavý obal prodáván za 39 dolarů, což je v přepočtu asi 970 korun. K dispozici bude ve třech barevných provedeních: safírově černém, třešňově červeném a perleťově bílém.

Alternativa pro jiné značky zatím v nedohlednu

V každém případě se jedná o zajímavé a netradiční příslušenství, jehož praktické využití je zatím otázkou. Klávesnice coby součást ochranného pouzdra byly až dosud především doménou tabletů, které se tímto způsobem de facto proměnily v malé notebooky. Jistě by nebylo špatné, kdyby se výrobce (ať už One2Touch, nebo jiný) zaměřil i na jiné značky, pro které dle nám dostupných informací podobná “vychytávka” zatím chybí. Pokud jste na podobné řešení narazili, podělte se s námi v komentářích.

Zdroje: Android Authority, SlimType.

 

Komentáře

lggl

z aplikace
12.1.2016 17:39

Je dobře že Samsung konečně dostane něco funkčního. Výborný nápad. Díky One2Touch.

GemyCZ

z aplikace
12.1.2016 17:43

Hned ho chci :)

Mário Šišovský

z aplikace
12.1.2016 17:44

A to bude asi jeden tvar klavesnice na s6 a aj na s6 edge?

Uni

uni -226

12.1.2016 17:49

No nevím, řekl bych, že dnes swipe klávesnice toto poslali prostě do kopru. Ani do ruky se to vzít nedá… A na stole si opřít o půllitr. Jako geek říkám super, jako uživatel hmm, k čemu.
redakce: a nenabízí ji Samsung už náhodou? Thum keyboard? Myslím že už je dokonce i ve slevě (zřejmě prodejní trhák):)

prone1

12.1.2016 18:37

Super :) k dokonalosti chybí jen vyklápěcí nožka ze zadní části obalu

Sitler

sitler 2

z aplikace
12.1.2016 18:43

pouze k použití na podložce a ještě něčím podeprit telefon? V podstatě k ničemu. Kdyby to mělo pevný kloub a dalo se s tím fungovat bez opreni, pak mozna…

TeltroN

TeltroN 0

z aplikace
12.1.2016 18:54

pevný kloub? heh. mozek. a pod klávesnicí pás olova aby se to nevybulilo.

Zdeny

Zdeny 0

12.1.2016 19:57

Nevím jak bych to držel v ruce / rukách 😀

peppa8053

12.1.2016 20:17

přesně jak píšete.klavesnice super.klavesnice jako obal 2x super .. ALE .. na stole to chce oporu a v ruce nepoužitelne :-/

Crozz

12.1.2016 20:48

nádhera, sympatické rozměry

lggl

z aplikace
13.1.2016 9:20

Jestli to bude kompatibilní s jinými zařízeními Samsung? O to nemám strach je to několik let na jedno kopyto. 😃

Uni

uni -226

13.1.2016 9:33

lggl: No, NFC není zas až tak % standard. Navíc výrobcům bižu se nevyplatí moc vyvíjet produkt pro levné nebo málo prodávané přístroje.

Dejvid

13.1.2016 15:38

Tipnul bych si že díky tomu NFC napájení nebude klávesnice fungovat na kovovém podkladu protože se indukce vyvolaná telefonem ztratí v onom povrchu a tedy nebude schopna napájet onu klávesnici.

Georg

14.1.2016 12:52

Dejvide, tys asi ve fyzice nedával pozor. Elektřina neni černá díra. Aby byla indukce, musí být závit. Cívka neasi. Pokud to bude kovová deska, není to závit – není indukce. Navíc ta kláveska bude potřebovat proud v řádu mikroampér, to dvě na sobě položený cívky přenesou vždycky..

RSS (komentáře k článku)