TOPlist

Máte datovku? O2 vám brzy začne posílat vyúčtování

O2 vyúčtování do datové schránky

České O2 přichází na tuzemském trhu se zajímavou novinkou, která může některým zákazníkům usnadnit přístup k vyúčtování. Jako první operátor v ČR přichází s možností zasílání vyúčtování za služby do datové schránky. V první fázi, která startuje již nyní v prosinci, se tato možnost bude týkat korporátních zákazníků a státní správy. Následně ji O2 plánuje nabídnout i běžným koncovým zákazníkům.

„Datové schránky jsou vysoce zabezpečené. Jak odesílatel, tak příjemce jsou ověření a důvěryhodní a obsah zprávy nelze nijak měnit. Navíc, pro firmy se jedná o levnější způsob doručování než v případě vyúčtování na papíře v obálce,“ vysvětluje ředitel pro oblast veřejné správy O2 Tomáš Linhart. Doplnil, že oproti současným až 72 korunám za doporučený dopis s dodejkou budou nově platit podnikatelé za zaslání vyúčtování datovou schránkou pouze 19 Kč. Státní správa má pak tuto formu doručování zdarma.

Pomocí datové schránky lze navíc vyúčtování zasílat ve dvou formátech, nejen v PDF, ale také v ISDOC. „Díky tomu bude možné, aby se data automaticky importovala do ekonomických nebo účetních systémů firmy, protože ISDOC je optimalizovaný a standardizovaný pro elektronickou fakturaci. Tím odpadne firmám zdlouhavé ruční zadávání jednotlivých položek vyúčtování, a to včetně rizika manipulace nepověřenou osobou nebo vzniku lidské chyby,“ dodává Linhart.

O2 zákazníkům nabízí navíc dlouhodobé garantované úložiště. Vyúčtování je tak v bezpečí archivováno a nikdy se neztratí. Změnu nastavení a aktivaci služby zasílání vyúčtování datovou schránkou mohou korporátní zákazníci provést sami v Moje O2 v sekci „Nastavení vyúčtování“. Operátor vyčíslil, že jen zde jde o úsporu více než 260 000 listů papíru a 50 000 obálek každý měsíc.

V jaké formě vám nyní chodí vyúčtování od operátora?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)