Menu

Slovenské O2 zavedlo Československo, neomezené volání a SMS po EU už i v ČR

Dnes českými a slovenskými internetovými stránkami proběhla žhavá zpráva, která se týká roamingu. Ano, téma poplatků volání ze zahraničí je poslední dobou velmi diskutované téma, kterému nyní nasadil korunu slovenský mobilní operátor O2.

o2

Slováci si nově od dnešního dne zavolají v České republice stejně jako doma. Za domácí ceny budou moci nejen volat, ale také posílat SMS, MMS a plně využívat mobilní internet! Podle všeho to vypadá, že můžou dokonce bez omezení volat z České republiky nejen na české číslo, ale i do celé EU.

Po detailnějším prozkoumání ceníku slovenské pobočky operátora O2 jsme zjistili následující:

  • Predplatené minúty – volaní do SR a zo SR a z ČR do krajín EÚ (neomezeně za 45 euro – 1250 Kč).

Pokud tedy chcete volat neomezeně z ČR a SR po celé EU, pravděpodobně nyní máte možnost využít také slovenského operátora.

Screen Shot 2014-06-10 at 12.14.01

Jak se ale zdá, tak se podobného kroku v České republice v brzké době zcela jistě nedočkáme. Mluvčí O2 Hany Farghali nám k této záležitosti sdělil následující:

Již třetím rokem nabízíme všem zákazníkům volání ze zemí Evropské unie za 3,90 Kč v rámci našeho roamingového tarifu Volání bez hranic, což je cena hluboko pod hranicí evropské regulace. Do budoucna nicméně nevylučujeme, že bychom udělali podobný krok, jako na Slovensku. Je ovšem nutné brát v potaz fakt, že existuje velký rozdíl mezi počtem Slováků studujících, žijících a pracujících v České republice a počtem Čechů na Slovensku – ten je o několik řádů nižší. Proto se v naší nabídce pro cesty do zahraničí soustředíme na výhodné volání po celé Evropě, které nabízíme v tarifu Volání bez hranic a také v tarifu FREE EU Plus.

Věříme, že telekomunikační služby O2 v ČR jsou atraktivní a výhodné pro naše zákazníky. Neomezený tarif do všech sítí v ČR stojí 749 korun, přičemž na Slovensku v přepočtu 1260 korun. České O2 přitom už za 1000 korun nabízí tarif FREE EU, v němž je 600 minut volání do zahraničí. Za 1499 pak zákazníkům nabízíme tarif FREE EU Plus, který obsahuje 600 minut volání kdekoli po Evropě v ceně.

Cestujete hodně na Slovensko? Využili byste tuto nabídku od O2?

 

Komentáře

Bob

Bob

10.6.2014 13:01

Zaujalo mě tvrzení O2, že počet čechů pracujích a na studujících na slovensku je o několik řádů nižší než počet slováků v česku.

Hodil by se odkaz na statistiky potvrzující, že to tak je, protože počet “o několik řádů nižší” může znamenat i to, že jestliže u nás pracují a studují desítky tisíc slováků, tak našinců na slovensku jsou desítky maximálně stovky. To bych celkem věřil, že se to O2 CZ nevyplatí …ale spíš věřím, že mluvčí O2 výrazně absentoval v hodinách matematiky na ZŠ :-D.

k

k

10.6.2014 13:52

Slovenske O2 sa musi snazit, nakolko je tretim operatorom proti duopolu. Ako je na tom to ceske?

dede

dede

z aplikace
10.6.2014 14:50

v o2 je neobmedzene volanie uz za 30€ do EU na pevne linky ak sa nemýlim

Buksi

Buksi

z aplikace
10.6.2014 15:04

presne tak. v o2 sk su za 30€ neobmedzene volania do celej EU na mobili aj pevnu. ” https://www.o2.sk/pre-vas/volania/neobmedzene-volania

Ivo Rundt

z aplikace
10.6.2014 15:21

Bob: taky mě toto vyjádření zaujalo :-)

Boos

z aplikace
10.6.2014 15:23

Za takové nehorázné prachy ať si to nechají. Zlatí virtuálové.

Saman

Saman

10.6.2014 16:18

podle statistickeho uradu zije v CR dlouhodobe prez 438tisic cizincu (2012), a to se bavime jen o tech registrovanych z nichs je cca 60% ze Slovenska Ukrainy a Vietnamu (Slovaku udajne 72tisic), problem ale je ze cizincu pochazejicich z EU tedy i Slovaku je mnohem vice protoze se nemusi registrovat a jejich pocty ve statistikach nejsou tedy presne, treba ja znam ve sve branzi 6 slovaku co tu nejsou nijak hlaseny a jen tu zijou a pracuji

i moje spolubidlici je slovenka co tu zije jiz 6 let a nikde hlasena neni, proc taky, sak nema duvod se nekam hlasit, ma joby kde normalne fakturuje (vyhoda pro platce DPH) zadnej z ceskych uradu ji tak nema duvod evidovat, ja taky zvazoval ze bych se na rok presunul a zil ve Spanelsku, ale dal bych normalne v CR platil vse jako dosud a v tom Spanelsku mel vpodstate jen pronajaty nejaky byt, porad bych tedy byl pro urady cech zijici v CR :)

odhady na internetu jsou ruzne, ale kdys si projdu Prahu tak slovenstinu slisim mozna casteji nez cestinu :)

slamka

slamka

11.6.2014 16:04

1. Clanok je tendencny, hovori len o “neobmedzenom” volani. O2 SK urobil ale nieco uplne ine….
2. Operator O2-SK urobil vynimocny krok a to ten, ze ceny volani, SMS, MMS v CR su IDENTICKE s cenami v SR! Zrusil roaming v CR!!

Takze napriklad – plati ponuka ze po prvej minute sa v sieti O2 vola zadarmo (do 60min). Cize ak je niekto s SK O2 SIM v CR a vytoci SK O2 cislo, vola mu po prvej minute ZADARMO.
Ak vola na T-Mobile SK, vola za domace ceny, nie za roamingove!
Prichadzajuce hovory v CR su ZADARMO. (uvedomte si ze je to stale pritom ROAMING!)

josh

josh

14.6.2014 16:43

No akurát že ste prehliadli takú maličkosť,že SK O2 má v ponuke balík pre program 02 fér s platbou na faktúru ktorý za 30 Eur obsahuje neobmedzené volania do všetkých sietí krajín EU a s ktorým sa dá táto služba využiť aj v ČR Takže za 30 Eur volám aj z ČR neobmedzene do celej EU a príjimam hovory taktiež zadarmo.

RSS (komentáře k článku)