Slovenské O2 zavedlo Československo, neomezené volání a SMS po EU už i v ČR

o2_big

Dnes českými a slovenskými internetovými stránkami proběhla žhavá zpráva, která se týká roamingu. Ano, téma poplatků volání ze zahraničí je poslední dobou velmi diskutované téma, kterému nyní nasadil korunu slovenský mobilní operátor O2.

o2

Slováci si nově od dnešního dne zavolají v České republice stejně jako doma. Za domácí ceny budou moci nejen volat, ale také posílat SMS, MMS a plně využívat mobilní internet! Podle všeho to vypadá, že můžou dokonce bez omezení volat z České republiky nejen na české číslo, ale i do celé EU.

Po detailnějším prozkoumání ceníku slovenské pobočky operátora O2 jsme zjistili následující:

  • Predplatené minúty – volaní do SR a zo SR a z ČR do krajín EÚ (neomezeně za 45 euro – 1250 Kč).

Pokud tedy chcete volat neomezeně z ČR a SR po celé EU, pravděpodobně nyní máte možnost využít také slovenského operátora.

Screen Shot 2014-06-10 at 12.14.01

Jak se ale zdá, tak se podobného kroku v České republice v brzké době zcela jistě nedočkáme. Mluvčí O2 Hany Farghali nám k této záležitosti sdělil následující:

Již třetím rokem nabízíme všem zákazníkům volání ze zemí Evropské unie za 3,90 Kč v rámci našeho roamingového tarifu Volání bez hranic, což je cena hluboko pod hranicí evropské regulace. Do budoucna nicméně nevylučujeme, že bychom udělali podobný krok, jako na Slovensku. Je ovšem nutné brát v potaz fakt, že existuje velký rozdíl mezi počtem Slováků studujících, žijících a pracujících v České republice a počtem Čechů na Slovensku – ten je o několik řádů nižší. Proto se v naší nabídce pro cesty do zahraničí soustředíme na výhodné volání po celé Evropě, které nabízíme v tarifu Volání bez hranic a také v tarifu FREE EU Plus.

Věříme, že telekomunikační služby O2 v ČR jsou atraktivní a výhodné pro naše zákazníky. Neomezený tarif do všech sítí v ČR stojí 749 korun, přičemž na Slovensku v přepočtu 1260 korun. České O2 přitom už za 1000 korun nabízí tarif FREE EU, v němž je 600 minut volání do zahraničí. Za 1499 pak zákazníkům nabízíme tarif FREE EU Plus, který obsahuje 600 minut volání kdekoli po Evropě v ceně.

Cestujete hodně na Slovensko? Využili byste tuto nabídku od O2?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)