TOPlist

Smíšené pocity: O2 vylepší a zdraží populární SIMku se 100 GB dat

O2 SIM Datamanie 100 GB 5G připojení změna upgrade zdražení

Český operátor O2 začal informovat současné majitele limitovaných SIM karet z populární nabídky „Datamanie“, která poskytuje 100 GB dat na měsíc, že bude služba příjemně vylepšena, nicméně rovněž zdražena. U velmi oblíbené předplacenky začne v červnu fungovat 5G připojení, po kterém dlouhodobě toužila spousta majitelů této SIMky. Aby si jej ale mohli užít, musí současně sáhnout hlouběji do kapsy.

„Od 8. 6. 2023 můžete u Vašeho balíčku se 100 GB dat nově využívat nejmodernější síť 5G a datovat tak v té nejvyšší rychlosti. Ke stejnému dni upravujeme cenu uvedeného balíčku na 349 Kč na 30 dnů. Pokud s touto změnou podmínek nesouhlasíte, můžete službu bez sankce ukončit,“ informuje operátor v oznámení. Doposud činil měsíční poplatek 299 Kč. O2 ve zprávě rovněž uvádí, že odhadovaná maximální rychlost 5G připojení bude 800Mb/s u stahování a 100 Mb/s u odesílání dat.

Současní majitelé těchto SIM (a pravděpodobně i ti budoucí, pokud operátor bude prodej znovu opakovat) jsou tak postaveni před volbu, zda jim modernější 5G připojení stojí za přidanou padesátikorunu měsíčně. Za nás je to asi fér posun, ale nemusí si to myslet úplně všichni.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Chtěli byste / necháte si tuto SIM za nových podmínek?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)