Menu

Nvidia chystá nové herní zařízení s Tegrou K1

Společnost Nvidia si našla své jméno a široké zastoupení i na trhu mobilních telefonů a tabletů, o což se postaral především výkonný čipset Nvidia Tegra. Procesor a grafický akcelerátor v tomto čipu patří k nejvýkonnějším řešením na trhu, díky čemuž vždy poháněl velké množství telefonů či tabletů. Po relativně úspěšném čipu (soudě podle zastoupení v přístrojích) Nvidia Tegra 3 však přišla čtvrtá generace Tegry, která zůstává trochu v ústraní. O něco povedenější je Tegra K1, která si našla místo například v oblíbeném tabletu Xiaomi MiPad. Nvidia se nyní nechala slyšet, že pracuje na novém herním zařízení právě s Tegrou K1. Na první pohled by se mohlo zdát, že se bude jednat o pokračování herní konzole Nvidia Shield, ale podle všeho by nový přístroj neměl mít integrovaný herní ovladač. Zařízení bude primárně určeno ke hraní her pro Android, ale stejně jako Shield si poradí i se streamováním PC her ve spolupráci s GeForce Experience System.

Procesorem je NVIDIA Tegra K1

Ve hraní mobilních her je určitě budoucnost, ale Nvidii se zatím tolik na této scéně nedaří. Herní konzole Nvidia Shield představuje velmi povedené zařízení, kterému ale podráží nohy zejména špatná dostupnost. Uvidíme, zdali si nové zařízení povede lépe. Těšíme se.

zdroj: talkandroid.com

 

Komentáře

Dave

Dave

15.7.2014 9:18

Doufám že nový tegra note který by mohl snad mýt lepší display..

Ip Man

Ip Man

z aplikace
15.7.2014 14:27

Prej díky čemuž vždy poháněl velké množství telefonů či tabletů ha ha ha Nvidii se akorát tak daří uspešně ten danný čip představit, jaký to není trhač benchmarků, ale následně to dodat na trh už nikoli.

orgasmics

orgasmics

15.7.2014 14:46

Kdy konecne u vas vyjde recenze na LG G3?

freedom

freedom

z aplikace
15.7.2014 16:15

na ARS v Praze se mi jakysi redaktor prořekl, ze to bude tablet maximalne s nejakymi vylepsenimi (mluvil tedy konkretne o te tajemne cene, kterou pak nekdo vyhral) :)

RSS (komentáře k článku)