TOPlist

Nvidia Shield TV: Marshmallow konečně i pro konzolisty

Nvidia Shield TV – Marshmallow – náhleďák

Když vyšla aktualizace na Android 6.0 Marshmallow pro Nvidia Shield Tablet, vlastníci Androidí konzole Nvidia Shield TV se začali ozývat. No, abychom byli přesní, spíše začali křičet a dělat pořádný humbuk. Nyní se však již mohou uklidnit a utišit, protože aktualizace je konečně dostupná i pro ně.

Pokud chcete zařízení aktualizovat, stačí ho zapnout a měla by vám sama vyskočit notifikace o dostupné aktualizaci Experience 3.0, jejíž nedílnou součástí je právě Android 6.0.1 Marshmallow. Samozřejmě nechybí několik vylepšení UI, které orientaci v Android TV usnadňují a vylepšují.

nvidia-shield-android-tv

Jendou z věcí, které si všimnete jako první, je nová správa oprávnění. Ta se vás u každé nové aplikace zeptá, zda ji dovolíte to či ono. Aktualizace také přináší podporu grafického API Vulkan, které si ale zatím nemáte na čem pořádně užít. Můžete se jen podívat na ukázku toho, jaký rozdíl zvládne API udělat.

Celkově vzato, aktualizace Experience 3.0 není jen jarním úklidem Nvidie, ale úplné vylepšení dosavadního řešení. Stále vám zůstane po ruce známé uživatelské prostředí, jen je vše tak trochu uhlazené, uklizené. K tomu přidejme nové možnosti, které budou moci být využity zejména do budoucna, a získáte konzoli, která má před sebou ještě dlouhou životnost – Nivida Shield TV.

Zdroj: AA.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)