NVIDIA Shield TV obdržela velkou aktualizaci: Nougat, 4K HDR a další

Nvidia Shield TV

NVIDIA Shield TV je herní a streamovací konzole, která se může proměnit i v multimediální centrum. S novou velkou aktualizací Shield Experience 5.0 přichází mnoho novinek v čele s aktualizací na Android 7 Nougat.

NVIDIA Shield TV dostává aktualizaci na Nougat

Největší novinkami aktualizace je například nové rozhraní pro poslední spuštěné aplikace. Spouští se jednoduše dvojitým stisknutím Home tlačítka na ovladači. Dále je vítanou funkcí podpora obrazu v obraze. To zatím podporují jen vybrané aplikace, do budoucna by ale měly přibývat další.

feature-img-android-7.0-pip

Do Shield TV přichází také mnoho nových aplikací v čele s Amazon Video. Tato služba Amazonu byla nedávno spuštěna po celém světě, včetně České republiky. Sledovat tak přes Shield TV půjde nově oficiálně například The Grand Tour. Dalšími novými aplikacemi jsou Nest, Twitter nebo Vimeo.

Veškeré hraní se přesunulo pod novou aplikaci NVIDIA Games. Ta nahradí SHIELD Hub a jeho všechny položky jako jsou SHIELD Games, GeForce NOW nebo GameStream. Když už jsme u těch her, přibyla podpora několika her, které jdou přes Shield TV spustit. Tou hlavní je určitě Witcher 3 v GOTY edici, dále to je například No Man’s Sky, nebo logická hra The Witness.

feature-img-gamestream

NVIDIA na veletrhu CES ukázala mírně vylepšenou konzoli, která mj. podporuje streamování her ve 4K HDR. To v nové aktualizaci přijde i do starší verze. Stejně tak se zlepší výkon u GeForce NOW.

Vlastníte NVIDIA Shield TV? Jste s ním spokojení?

Zdroj: shield.nvidia.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)