Nvidia stahuje tablety Shield kvůli vážné závadě baterie

shieldtablet

Osmipalcový tablet Nvidia Shield Tablet bezesporu patří mezi vůbec nejlepší tablety na našem trhu, což potvrzuje například i recenze, kterou jsme vám přinesli. Společnost Nvidia navíc zaslouží pochvalu i za vzornou podporu a pravidelné aktualizace. Například právě touto dobou by měl Shield Tablet dostávat nejnovější Android 5.1.1 Lollipop. Bohužel, ne vždy je vše tak růžové, jak se na první pohled zdá, a tak i tento na první pohled velmi podařený kus hardwaru postihla ne zrovna malá nepříjemnost spočívající ve vadné baterii, která hrozí přehřátím a v kritickém případě až požárem.

shield tablet

Společnost Nvidia se však k tomuto problému postavila čelem a všem zákazníkům, kteří tablet zakoupili mezi červencem 2014 a červencem 2015, nabízí dobrovolnou výměnu jejich přístroje. Pokud tak vlastníte tablet, na nějž se stažení vztahuje, stačí navštívit stránky Nvidie, kde naleznete postup, jak ověřit, že máte skutečně tablet s vadnou baterií. Následně je potřeba vyplnit formulář a počkat, až k vám dorazí náhradní tablet. Nvidia žádá své zákazníky, aby tablety určené ke stažení dále nepoužívali, tedy s výjimkou úkonů nutných k záloze dat a samotnému stažení. Po prvním zapnutí náhradního tabletu bude starý tablet na dálku deaktivován a znehodnocen.

Informace, jak postupovat při výměně tabletu Shield, naleznete ZDE.

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (57)