nVidia Shield a demonstrace Riptide GP 2

images (1)

Možná může někomu připadat, že o projektu Shield sbíráme každý drobek, ale jak můžeme takové mašince odolat? nVidia si navíc dává na marketingové kampani záležet a tak se každou chvilku vynoří tu nová informace, tu nové video. A to je i případ této zprávičky. Vývojáři z Vector Unit potvrdili, že jejich nejnovější počin Riptide GP 2 bude plně využívat schopností procesoru Tegra 4. Pokud vám jméno hry nic neříká, vězte, že se jedná o povedené závody na vodních skútrech. Vysoká rychlost, šílené skoky, dobrá zábava – díky tomu byla hra vlídně přijata kritikou a počet uživatelů, kteří si Riptide zakoupili, se pohybuje mezi sto až pěti sty tisíci.

 

Project SHIELD: Riptide GP 2 [Android Thursdays]

Project SHIELD: Riptide GP 2 [Android Thursdays]

 

Bohužel video je natáčeno kamerou, tudíž si nemůžeme vychutnat všechny detaily ze hry – musíme se tedy spolehnout převážně na ujištění autorů, že graficky bude GP 2 stát opravdu za to. Detailnější modely, vyšší rozlišení textur, motion blur, HDR nasvícení, pokročilé pixel shadery a lepší fyzika vody, to vše by na nás mělo v novém Riptide čekat. Krom toho se samozřejmě počítá i s využitím ovládání pomocí hardwarových tlačítek a analogových páček. Zkrátka PlayStation Portable/Vita v podání nVidie s nabušenou Tegrou 4 pod kapotou.

Je ale dost možné, že ani perfektní grafika nemusí zaručit dobré prodeje a zájem hráčů, pokud nebude cena zařízení nastavena správně. Bohužel zatím zůstává velkou neznámou.

 

Zdroj: nVidia blog

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)