Nubia Z11 Mini představena: Vybavený 5palcový telefon

ZTE-Nubia-Z11-Mini_2

ZTE se od začátku roku s mnoha novými modely nevytáhlo. Přesněji řečeno nepředstavilo žádný nový telefon. V lednu stihlo zakoupit doménu nubia.com a proslýchá se, že by modely Nubia mohly být dostupné na všech trzích. Zatím byly dostupné pouze v Asii, a to převážně na čínském trhu. Na konferenci konající se v úterý 19. dubna se kromě telefonu Nubia Z11 Mini odhalilo i datum začátku jeho prodeje, které by mohlo mít něco společného s datem zahájení mezinárodního působení. Ať už bude budoucnost jakákoliv, pojďme se podívat na nový telefon.

Mini = 5 palců

Nubia Z11 Mini v nabídce nahrazuje model Z9 Mini. Protože se jedná o prémiovou značku, bude obsazen pouze kvalitními komponenty. Hlavním článkem telefonu bude osmijádrový procesor Snapdragon 617 s grafickým jádrem Adreno 405. Je doplní 3 GB RAM a 64GB vnitřní úložiště s možností rozšíření prostřednictvím MicroSD karet. Označení “Mini” zde znamená 5 palců úhlopříčky FullHD displeje, která vytváří jemnost 441 ppi. Na zadní straně bychom kromě čtečky otisků prstů měli nalézt 16Mpx fotoaparát s optikou Sony IMX298. Na přední straně pak nalezneme 8Mpx snímač. V kovovém těle ještě najdeme nevyměnitelnou 2800mAh baterii.

Nubia vytahuje starý Android a nízkou cenu

Telefon bude vybaven dvoupásmovou Wi-Fi a kvalitním zvukem DTS. Zklamáním by mohl být systém v podobě Androidu 5.1.1 Lollipop s nadstavbou Nubia UI ve verzi 3.9. Nepřekvapí přítomnost dvou slotů na SIM karty nebo podpora VoLTE. Dostupné barevné varianty budou bílé, zlaté a černé, na obrázcích se vykytují i verze se dřevěnými zády, o nich zatím Nubia nemluvila. Rozměry budou úměrné velikosti displeje, tedy 141,9 × 70,4 × 8 mm, hmotnost se vyšplhala na příjemných 138 gramů. Datum uvedení do prodeje bylo stanoveno na pondělí 25. dubna. Cena byla na domácím trhu nastavena na 1499 Yuanů, což odpovídá 5 500 Kč bez DPH. Odvozené varianty Z11 a Z11 Max se pravděpodobně představí příští měsíc.

Zdroj: AndroidHeadlines.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)