První uživatelé testují nový systém Huawei. Jaké jsou jejich dojmy?

system huawei prvni dojmy

Systém Huawei je ve finálních fázích vývoje, minulý týden se objevily informace o tom, že začíná probíhat prozatím interní testování. Nyní se hned několik uživatelů, kteří měli přístup k systému HongMeng OS rozpovídali a prozradili své dojmy a rozdíly oproti Androidu.

Systém Huawei je odlišný od nadstavby EMUI v Androidu

Spekulovalo se o tom, že chystaný HongMeng OS bude v mnohém vycházet z nadstavby EMUI, kterou tvoří Huawei dlouhé roky. Podle prvotních informací tomu však není a systém má odlišný design od nadstavby. Velkou roli v systému má hrát možnost uživatelských úprav, kdy si bude každý uživatel navolit téměř cokoliv od různých témat, přes zamykací obrazovku až po speciální nastavení.

huawei-hongmeng

Nechybí ani podpora widgetů. Huawei údajne hodně zapracoval na animacích, které mají být perfektně plynulé a obecně mají přispívat k lepšímu zážitku z celého systému. Notifikace se shromažďují ve speciálním panelu. Jeden z mínusů, na kterém se shodli je to, že aplikace fotoaparátu je prozatím hodně jednoduchá a nedá se vůbec srovnávat s tím, co má Huawei u Androidu.

Co se týče představení samotného systému, tak datum není známé. První oficiální detaily bychom se údajně měli dozvědět již za měsíc. Snad se v té době dočkáme i třeba prvních fotografií nebo rovnou videa. Prozatím si systém čínská společnost střeží extrémně a na internet neunikly žádné snímky HongMeng OS.

Jakou funkci z Androidu byste rádi u HongMeng OS?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)