TOPlist

Nový patent Motoroly – elektronické tetování na krku

motorola

Americká společnost Motorola, která před pár dny představila nový mobilní telefon s označením MOTO G, si nechala patentovat zcela revoluční produkt, který, mimo jiné, sama vyvíjí. Tímto revolučním produktem je elektronické tetování na krku. To s sebou nese, a to nemusíme být zrovna fanoušky sci-fi, lehký závan tajemna a otázky, na které nám zodpoví až budoucí počínání samotné Motoroly.
K čemu vlastně tetování může sloužit? Už při této otázce řadu z vás možná napadnou úryvky z filmů jako Matrix, filmech o vetřelcích nebo ty s vězeňskou tématikou. Samozřejmě tetování, ať už běžné nebo nově elektronické, v podobě čárového kódu či QR kódu je zdrojem a nositelem informací a jeho využití je všestranné.

motorolaa

Tak co že si to vlastně Motorola nechala patentovat?

Elektronické tetování od Motoroly přichází v době velkého rozkvětu chytrých doplňků, jako např. Samsung Galaxy Gear, s dalším komunikačním nástrojem usnadňující zákazníkovi práci s mobilním telefonem. Jedná se o elektronické spojení kůže obsahující mikrofon a napájením skrze baterii/solární energii. Tedy ve skutečnosti osobní bezdrátový komunikátor. Primárně by měl tento patent sloužit právě ke komunikaci, tedy jakési osobní handsfree, respektive ovládač pro váš mobilní telefon. Tetování totiž obsahuje elektronický snímač schopný zachytit vibrace hrtanu a převést tyto zvukové a vibrační pokyny ve vámi zvolený proces.

motorola

Stinné stránky a spekulace

Na zahraničních serverech se, mimo jiné, objevují i jisté spojitosti s možným zneužitím tohoto tetování. Podle těchto spekulací může být tetování využíváno také v oblasti kriminalistiky, konkrétně pak místo dnes známého detektoru lži. Jak? Při lhaní dochází k elektro-chemickým reakcím v těle, tedy i na kůži a na našem hlase se to, byť nepatrně, projeví.
Další pochopitelnou obavou je skrytý GPS modul, který by uživatel nosil nevědomě připojený stále s sebou a byl tak po celý život monitorován. Přínosem na druhou stranu mohou být pro vězeňskou službu.

Motorola ale věří, že její patent zaujme především náročné uživatele a posune mobilní komunikaci o další level výše.

Chtěli byste takové tetování nosit?

Honza Dvořák
O Autorovi - Honza Dvořák

Jako vášnivý motorkář se každý rok proháním po evropských silnicích a objevuji nepoznané průsmyky v horských oblastech Alp a Dolomit, sem tam zamířím na otočku… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)