Nový patent Googlu – dočkáme se rozšíření odemykací obrazovky?

google-unlock-to-app-patent-ico

Společnosti si posledních několik let patentují snad každou maličkost na kterou přijdou, ať už se jedná o obdélníkový tvar zařízení, či ochranu nějaké smysluplné inovace. Nebudeme však rozebírat dlouhé patentové spory různých nadnárodních korporací, ale zaměříme se na ochranu, kterou se podařilo získat společnosti Google.

patent

Nový patent se týká klasické odemykací obrazovky, kterou musí znát snad každý fanoušek Androidu. Nejedná se o nic jiného než o tzv. “pattern unlock”, neboli odemknutí pomocí znaku. Google však nepatentuje pouze odemykací obrazovku, ale přidává jí i jisté vylepšení. Jedná se o rozšíření funkčnosti v oblasti rychlého zapínání aplikací přímo z lockscreenu. Po zadání námi předem zvoleného znaku se objeví další ikonky, díky kterým by mělo jít rychle spustit určitou aplikaci. Vše je znázorněno v patentovém nákresu níže, kde je využita zkratka aplikace Fotoaparát.

google-unlock-to-app-patent

Bohužel není známo jestli Google funkčnost pouze patentuje, nebo ji plánuje přinést i do systému Android. Po podobné funkci v systému Android 4.3 Jelly Bean není ani stopy, snad se tedy dočkáme v nadcházející verzi.

Využíváte k odemknutí telefonu pattern unlock? Našli byste uplatnění této funkci?

Zdroj: Engadget

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (11)