Google chystá další novinku v Obchodě Play: testuje nový našeptávač

obchod-play-novy-naseptavac_ico

Google průběžně, doslova krůček za krůčkem ladí uživatelská rozhraní a funkce svých nástrojů a aplikací. Centrem jeho pozornosti jsou primárně ty nejpoužívanější, ke kterým nesporně patří i Obchod Play. Včera si jeden z uživatelů všiml zajímavé novinky ve vyhledávání klientské aplikace oficiálního repozitáře. Jedná se o nový našeptávač, který funguje podobně, jako ve vyhledávací aplikaci Google. Novinka se mu zobrazila nad seznamem aplikací po zadání vyhledávacího dotazu.

Pokud ve stávající verzi aplikace Obchod Play, dostanete jako odpověď seznam programů, které nějakým způsobem odpovídají zadanému výrazu. Ve verzi, kterou zachytil uživatel, se objevují tlačítka, kterými lze vyhledávací dotaz doplnit. Například při hledání “screen recorder” (aplikace pro nahrávání obsahu obrazovky) nabízí našeptávač doplňující výrazy jako například “for youtube” (“pro YouTube”), “no root” (“bez práv roota”) a několik dalších. Po klepnutí na daný výraz či spojení proběhne nové vyhledávání, obsahující rovněž zvolená slova. Nejedná se tedy o našeptávání během zápisu výrazu do vyhledávacího pole, které slouží především pro rychlejší dokončení zápisu.

Nový našeptávač nejen pro Obchod Play?

Něco podobného můžete vidět například ve webové i mobilní verzi vyhledávání obrázků, kde vyhledávač na prvním místě nabízí takzvaná “související hledání”, vycházející z nejčastěji hledaných spojení. Tímto způsobem může uživatel rychle specifikovat, co vlastně hledá. Podobně to má fungovat i v Obchodě Play, kde uživatel jedním klepnutím prstem přidá k vyhledávanému výrazu další slova. Mimochodem i ve vyhledávání obrázků již několik uživatelů zaznamenalo vizuální změnu zobrazení souvisejících vyhledávání v podobě barevných tlačítek, jež jsou snadněji dostupná v dotekovém rozhraní.

Novinku v uživatelském rozhraní Obchodu Play zaznamenal původně jen jeden uživatel, který o ní neprodleně informoval redaktory serveru Android Police. V diskuzi pod článkem se pak ozval další uživatel, kterému se také objevuje nový našeptávač. Z toho lze soudit, že jde o testování na omezeném vzorku uživatelů a teprve na základě reakcí a četnosti využití bude rozhodnuto o jejím zařazení či nezařazení do aplikace všem. Můžeme také předpokládat, že se jedná o funkci aktivovanou na straně serveru, takže z hlediska dostupnosti nehraje zásadní roli to, jakou verzi Obchodu Play máte nainstalovanou.

Jak jsou na tom naši čtenáři? Objevuje se někomu při vyhledávání v Obchodě Play nový našeptávač? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem!

Zdroj: androidpolice.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)