Nový malware pro Android postihuje až 25000 zařízení
- Zprávičky
-
Karel Kilián
- 11.8.2013
- 21
- čtení: 1 minut uložit na později

Společnost Dr. Web oznámila nalezení nového malware v Obchodě Play. Škodlivý kód odesílá SMS na prémiová čísla, čímž může připravit majitele zařízení o nemalé částky. Podle oficiální zprávy bylo těmito škodlivými programy nakaženo 11 až 25 tisíc zařízení.
“Dr. Web objevil několik škodlivých programů v Obchodě Play, které do systému instalují trojského koně Android.SmsSend. Trojan poté posílá textové zprávy na čísla se zvýšeným tarifem a přímo tak poškozuje majitele telefonu,” uvádí se ve zprávě. Google byl o nálezu okamžitě informován, nicméně jeho vyjádření není známo.
Zavirované programy byly do Obchodu Play nahrány pod účtem vietnamského vývojáře AppStoreJsc a vydávají se za multimediální přehrávače, poskytující přístup k obsahu pro dospělé. Ačkoli aplikace vypadají neškodně, obsahují APK soubor s trojským koněm Android.SmsSend. Počet instalací tří zjištěných programů se pohybuje mezi 11 000 a 25.000.
Soudě dle toho, že uvedený vývojářský účet již v Obchodě Play nenajdete, Google patrně provedl nezbytná opatření, pravděpodobně čítající i vzdálenou oidnstalaci škodlivých aplikací.
Zdroje: Times of India, The Independent, TechGig a PC Arena.
Komentáře (21)