Vyzkoušejte si nový experiment Google: AI předpoví vaše tahy rukou

experiment google

Google AI experimenty jsou zajímavé hříčky, kterými se prezentují pokroky v umělé inteligenci a strojovém učení. Nyní se dostalo na nový experiment Google s názvem Scrying Pen. Ten doslova dokáže předpovídat vaši budoucnost, a to v kreslení různých objektů a postaviček.

Nový experiment Google si pohrává s předpovídáním

Novinka vychází z již dříve představeného experimentu Quick Draw z roku 2016, autor experimentu Andy Matuschak použil neuronovou síť s daty milionů nákresů. Z ní se pak sestavil Scrying Pan. Ten dokáže předpovědět další tah, který při kreslení objektů uděláte.

Funguje to tak, že se analyzují vstupy, které uděláte myší na počítači. Následně se budou zobrazovat nejlepší odhady v kontextu vybraných modelů. K dispozici je nyní více než 100 různých modelů, od hradu, přes kočku, kamion, až po podivnosti jako “antyoga” nebo radioface”.

experiment google scrying pen

Vybrat si můžete i “everything” v tomto módu se bude snažit AI poznat, cokoliv co kreslíte a následně odhadnout další váš krok. To samozřejmě zatím funguje mnohem hůře, než když vyberete model. Naznačuje se tím ale další krok, jakým se tento experiment může ubírat.

Experiment si můžete vyzkoušet na této stránce. Pro použití doporučujeme spíše počítač, na mobilním telefonu nám nefungoval experiment zcela ideálně. Další experimenty Google můžete najít na speciální stránce.

Který experiment Google se vám zatím nejvíce líbíl?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)