Google už vám pomůže i s kreslením. Zkuste službu Autodraw

Google Autodraw

Strojové učení Googlu se opět jednou činí. Tentokrát s funkcí Autodraw, která pomůže uživatelům s kreslením obrázků. Dokáže poznat, co jste chtěli namalovat a následně z nabídky vybere verzi od umělce.

Pomocí Autodraw dokáže kdokoliv pěkně kreslit

Nová služba Googlu je dostupná jak na počítačích, tak i na telefonech nebo tabletech. Najdete ji na webové stránce ZDE. Plusem je i to, že za službu se neplatí, vše je pěkně dostupné zdarma. Služba funguje tak, že načrtnete hrubý obrys toho, co chcete nakreslit. Algoritmus Googlu se pak bude snažit poznat, co jste chtěli nakreslit a nabídne svoji značně vylepšenou verzi. S ní se pak dá dále pracovat.

Pokoušet se například nakreslit svíčku pomocí myši nemusí dopadnout vždy dobře. Nicméně Autodraw dokáže rozeznat tvar svíčky a nabídne již hotovou verzi. Hodit se to může například, když chcete „namalovat“ vlastní narozeninové přání.

AutoDraw: Fast Drawing for Everyone

AutoDraw: Fast Drawing for Everyone

Samozřejmě je tu ale jedno mínus, vaše výtvory nebudou nikdy zcela originální, protože ke stejným předdefinovaným obrázkům má přístup kdokoliv jiný. Jedná se ale o další pěknou ukázku toho, jak funguje strojové učení a jak se dokáže učit čím dál tím těžší věci. Zajímavé je také zdroj učení, Google použil webovou minihru, kde mají lidé za úkol rychle kreslit podle zadání.

Vyzkoušeli jste novinku od Googlu? Napadá vás něco, kde by se strojové učení mohlo také využít?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)