Chystá se 5G telefon Honor, který bude pohánět Qualcomm Snapdragon

5g telefon honor snapdragon qualcomm

Sankce USA stále platí pro čínskou společnost Huawei a donedávna měly vliv i na sesterskou firmu Honor. Po osamostatnění Honoru už však sankce neplatí a společnost může opět spolupracovat s americkými firmami. Nyní jsme se dozvěděli, že se chystá 5G telefon Honor, který bude pohánět čipset Snapdragon od americké společnosti Qualcomm.

5G telefon Honor uvidíme i s MediaTek čipsetem

Několik insiderů v Číně prozradilo informace o novém 5G telefonu společnosti Honor. Netradiční je spolupráce s americkým Qualcommem. V minulosti byla tato spolupráce v podstatě nemožná. Honor téměř výhradně používal Kirin čipsety, za kterými stojí Huawei. Zajímavé je také to, že se alespoň v blízké budoucnosti Honor zcela vyhýbá Kirinům.

Kromě chystaného 5G telefonu se Snapdragonem bychom se příští týden dočkáme představení telefonu Honor V40, ve kterém uvidíme čipset Dimensity 1000+ od společnosti MediaTek. Původně se přitom plánovalo využit Kirin 9000, tedy nejlepší a nejnovější čipset od Huawei. Dříve se spekulovalo i o využití Exynosů od Samsungu, k tomu však pravděpodobně nedojde.

Těšíte se na nové Honor telefony?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)