Služba Quibi je kříženec TikToku s Netlixem s obřím rozpočtem z Hollywoodu

Quibi kříženec TikToku s Netflixem

Na začátku dubna 2020 spatřila světlo světa služba Quibi, kříženec TitToku s Netflixem. Tato služba je financována Hollywoodem, který do ní investoval 1,75 miliardy amerických dolarů (43 miliard českých korun). Podle vyjádření tvůrců je v plánu uživatelům nabídnout každý den 3 hodiny nového obsahu. Součástí tohoto plánu je i 175 nových pořadů během prvního roku, z čehož má být 35 filmů. Vzhledem k tomu, že služba je navázaná přímo na Hollywood, bude se snažit nalákat uživatele hlavně na kvalitní obsah a herecké hvězdy.

Quibi je kříženec TikToku s Netflixem

Quibi nabízí videa o délce 6 až 10 minut, čímž se stává přímým konkurentem TikToku. Na rozdíl od něj však nefunguje jako sociální síť, ale sází na prémiový obsah. Svým způsobem je to jakýsi kříženec TikToku a Netflixu. Jedná se o čistě mobilní streamovací službu, takže jeho aplikace je celá optimalizovaná právě pro mobilní zařízení. Pokud se ptáte, jak se do 10 minut směstná film, tak služba bude uvolňovat filmy a seriály pro krátkých částech.

Základní myšlenka Quibi je založená na tom, že lidé nemají čas sledovat dlouhé filmy, ale zato mají několik minut čas v MHD nebo u lékaře. Služba je placená s tím, že prvních 90 dní je zdarma a pak má v plánu nabízet měsíční předplatné za 5 amerických dolarů. V současné době zatím není v České republice dostupná. Jako kříženec TikToku s Netflixem by mohlo Quibi určitě uspět i u nás.

Má nová služba pro streamování krátkých videí šanci na úspěch?

Zdroj: TechCrunch.com

 

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)