Menu

Nové Google Hodiny 6.0: Vstávejte za rozbřesku

Proud novinek původem z Googlu nijak neslábne. Google Hodiny 6.0 jsou další aplikací, která se dočkala nové verze. Co přinese nového?

Google Hodiny 6.0: Nastal čas pro elegantnější vzhled

Začneme s popisem vizuálních změn, kterých se nová verze Google Hodin dočká. Nejviditelnější změnou je změna barevné palety, kdy hned několik prvků změnilo barvu z bílé, či šedé na modrou. Nejvíce je to patrné na samotném ukazateli hodin. Dále se změnily i drobnější věci, jako například vzhled některých ikonek, přičemž změny doznal i samotný použitý font. Nové Google Hodiny 6.0 používají font Product Sans. Obecně jsou písmenka nižší, tučnější a zaoblenější než předtím. Nový vzhled nám přijde vřelejší a méně oficiální, což se k budíku docela hodí.

Nove Google Hodiny 6.0 modrá barva a jiný font

Vlevo stará verze 5.4, vpravo nová 6.0

Krom zmíněných vizuálních změn nové Google Hodiny obsahují ve svém kódu přípravu i pro novou funkci budíku. Mělo by se jednat o probuzení simulovaným „rozbřeskem“. Zmínky o tomto módu jsme mohli zahlédnout už v popisu nabíjecího stojánku Pixel Stand. O co jde? Patnáct minut před samotným zazvoněním budíku se displej telefonu začne postupně rozsvěcovat. Představa je taková, že pokud bude telefon hned na nočním stolku vedle vaší postele, tak by vás tímto způsobem v některých případech mohl probudit šetrněji než vyzváněcí melodií. Druhou novou funkcí má být automatické vypnutí budíku, pokud telefon vyjmete z nabíjecího stojánku. Podrobnosti dostupné ale nejsou.

Novou verzi aplikace můžete ihned stahovat z APKMirror. V takovém případě je však nutné povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran V obchodu Google Play by se aktualizace měla objevit v následujících dnech. Dle statistik Obchodu Play si Hodiny Google nainstalovalo více než sto milionů uživatelů. A co vy?

Clock
Clock
Developer: Google LLC
Price: Free

Používáte Google Hodiny?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Cardi

cardi -377

10.10.2018 20:23

to je teda kravina

Kulichoid

kulichoid 148

11.10.2018 0:21

“Pokud bude telefon hned na nočním stolku vedle vaší postele…” To je ale pouze jeden z nutných parametrů. Dále je logicky nutné vstávat za tmy (takže v létě před čtvrtou raní) a taky je potřeba mít zrovna v danou dobu obličej natočený k displeji. No, nejsem si tedy jist efektivitou této funkce. A to jsem nezmínil, že se nedoporučuje spát tak blízko mobilu. :-)

Radeg

radeg 40

11.10.2018 6:30

Nedoporučuje se hodně věcí a jsou to samé kraviny.
A to s tím natočeným obličejem k nočnímu stolku je kravina taky.

Ales.bucci

ales.bucci 9

11.10.2018 8:20

Google budík používám hlavně pro přímou synchronizaci s WearOS hodinkama… když bzučí telefon, bzučí i hodinky, není třeba vyzváněcích tónů… a ono rozsvícení displaye může být docela zajímavá funkce, ale až praxe ukáže

Krusty

Krusty 9

11.10.2018 9:09

už jen to, že mám telefon schválně otočený displejem dolů, aby mi v noci nesvítil jak lampička při každé notifikaci :D

Radeg

radeg 40

11.10.2018 11:50

@Krusty:
Zajímavé, mně poslední notifikace přijde ve 22:00 a další až v 6:00 anebo po prvním budíku pokud ten je před 6:00.
Nevím jak to, ale asi jsem si to tak nastavil. Výborná věc, v noci žádná rušivá notifikace.

Kulichoid

kulichoid 148

11.10.2018 17:20

radeg: Stále to neřeší situaci v létě, kdy potřebuji vstávat v šest a denní světlo je cca od půl páté. :-)

RSS (komentáře k článku)