Nové Bluetooth čipy nepotřebují baterii. Energii „sbírají“ z radiových frekvencí
- Zprávičky
- David Trlica
- 17.1.2019
- 3
Různé malé čipy a senzory budou hrát chytré domácnost a v IoT hlavní roli. Jenže je tu jeden problém, normálně potřebují baterii anebo jiný zdroj energie, aby mohly běžet. Společnost Wiliot ukázala jednu možnost toho, jak by se mohly pohánět jednoduché senzory v blízké budoucnosti. Jejich nové Bluetooth čipy dokážou „sbírat“ energii z radiových frekvencí jako je Bluetooth, Wi-Fi anebo klasická mobilní síť.
Wiliot senzory nepotřebují baterii, přitom dokážou měřit teplotu
Čipy jsou založené na ARM technologii a v podstatě se tisknou na kus papíru anebo plastu. V těchto miniaturních čipech se můžou schovávat i senzory, které dokážou například zjistit teplotu. A přitom vůbec nepotřebují baterii, energii získávají z okolních signálů. Zajímavé je na tom to, že do této společnosti investovaly nemalou částkou firmy jako je Amazon nebo Samsung.
Battery-Free Bluetooth Sensor Tag Demo
Společnost Wiliot tvrdí, že náklady na výrobu jednoho takového čipu jsou minimální a navíc se dají zachytit téměř na cokoliv. Společnost například uvedla využití v oblečení. Kdy by pračka dokázala automaticky nastavit nejlepší praní podle typu oblečení. Každý kus oblečení totiž může mít v sobě tento miniaturní čip.
Úplně nové možnosti se ale otevírají po integraci senzorů. Ať už je to teploměr, tlakoměr, senzor který dokáže detekovat pohyb apod. První finální produkt by měl být dostupný ještě letos. Do prodeje se tyto čipy a senzory plánují již na rok 2020.
Dokážete si představit využívání těchto čipů a senzorů?
Zdroj: theverge.com
Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi
Komentáře (3)
Přidat komentář