Obrat: Facebook se zalekl a odsunuje přijetí nových WhatsApp pravidel

nová WhatsApp pravidla odložena

Kolem komunikátoru WhatsApp se nyní dějí velké věci. Poté, co jeho majitel a provozovatel Facebook Inc. naštval uživatele novými pravidly pro sdílení uložených dat, začali lidé tuto platformu houfně opouštět. Zamířili například k Telegramu či ke službě Signal, která dokonce pod náporem spadla. (PS: U nás na webu brzy vyjdou tipy na 5 alternativ za WhatsApp) Jelikož jde o velmi citlivou hru s trpělivostí a důvěrou uživatelů, která se evidentně nevyvíjí pro Facebook dobře, americká firma významně ustupuje. Zmíněná nová pravidla pro nakládání s WhatsApp daty byla částečně odložena. Firma má stále v úmyslu informace přenášet, už ale uživatele nehodlá k 8. únoru odpojovat od služby, pokud nová pravidla odmítnou.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

“Posouváme datum, ke kterému musejí uživatelé potvrdit přijetí nových pravidel. Nikomu nebude 8. února znemožněn přístup k účtu. Chceme jasněji vysvětlit tuto dezinterpretaci novinek kolem soukromí a bezpečnosti. Postupně pak budeme uživatele seznamovat s novými kroky a k dalším změnám dojde až 15 května,” popisuje Facebook Inc. nově nastavené plány. Americký gigant se snaží situaci uhladit, nicméně velká nevole již odstartovala. Nejenže lidé nechtějí přijmout nový scénář sdílení dat mezi WhatsAppem a Facebookem, ale v chatovací nástroj tímto úplně ztrácejí důvěru. A horko těžko se budou vracet, i když byla nová pravidla pro WhatsApp na další měsíce odložena.

Jaký je váš nynější pohled na WhatsApp?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)