Další tlačítková Nokia míří na český trh. Tentokrát model 8000 4G

nová Nokia 8000 4G

Společnost HMD Global před pár hodinami oznámila dostupnost ikonického telefonu Nokia 8000 4G na českém trhu. Tento nový mobil se starým designem potěší zejména zájemce, kteří hledají klasický tlačítkový telefon v moderním hávu. Nová Nokia 8000 4G má nicméně přístup i k aplikacím jako jsou WhatsApp, Facebook, Google Mapy nebo YouTube. Nechybí možnost ani instalace dalších aplikací z obchodu KaiStore nebo integrovaný Google Asistent. O zobrazování se stará 2,8palcový displej.

Po hardwarové stránce telefon řídí procesor Snapdragon 210, který doplňuje 512 MB RAM a úložiště s kapacitou 4 gigabajty. To jde paměťovou kartou rozšířit o dalších 32 GB. Na zádech má nová Nokia 8000 4G dvoumegapixelový foťák a diodu, kterou lze použít jako svítilnu. Telefon má slot na dvě SIM karty, jack konektor, FM rádio a Bluetooth. Odnímatelná 1500mAh baterie by se měla v pohodě postarat o několikadenní chod na jedno nabití. Novinka bude dostupná v následujících dnech u vybraných prodejců v černé barevně variantě za doporučenou cenu 2 299 Kč.

Který byl / je váš nejoblíbenější tlačítkový telefon?

Zdroj: TZ HMD

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)