Nová navigace Scout od Telenav je zdarma, ale pro Česko zatím není dostupná

scout_ikona

Telenav v lednu přejmenoval a kompletně přepracoval svou navigaci Navigator pro iOS, a na veletrhu CES se nechal slyšet, že se do konce roku dočkají i uživatelé Androidu. Nová verze navigace Scout přichází s kompatibilitou se standardem AppLink ve vybraných vozech Ford.

Scout pro Android je co do obsahu podobný verzi pro iPhony. Při připojení přes AppLink zobrazuje na obrazovce palubního počítače odhady dojezdových dob pro nastavený domov a zaměstnání, odkaz na vyhledávání a aktuální počasí. Po výběru místa vede řidiče do cíle hlasovými pokyny a kromě toho je možné hlasem aktivovat některé funkce.

Obrazovka Dashboard obsahuje mnoho užitečných klávesových zkratek

Obrazovka Dashboard obsahuje mnoho užitečných klávesových zkratek

Pomocí hlasových příkazů lze ovládat celou řadu funkcí

Pomocí hlasových příkazů lze ovládat celou řadu funkcí

Uživatel si může zaplatit přístup k prémovým funkcím, jako jsou informace o dopravě, radarech a dopravních kamerách, nebo asistent jízdy v pruzích. Součástí prémiové nabídky je také funkce Car Connect, umožňující zmiňované propojení navigace s palubním systémem vozu, které zatím funguje s některými vozy značky Ford. V takovém případě navigace spolupracuje s diplejem palubního počítače a reproduktory audio-systému, přes které dává pokyny.

Telenav Scout je pro Android zdarma, prémiové funkce jsou na zkušební dobu 30 dnů také zdarma, poté jsou nabízeny za 24,99 dolarů (cca 475 Kč) ročně či 4,99 dolarů (cca 95 Kč) měsíčně.

Bohužel v Česku zatím (?) při pokusu o stažení nepochodíte se zdůvodněním, že “V zemi vašeho zařízení tuto položku nelze nainstalovat.”

Scout by Telenav
TeleNav Inc.
Verze1.2.0.7200805 (6. 9. 2012)
Velikost7,2 MB
2.2+


Zdarma

Zdroje: CNET a Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)