Menu

Nová navigace Scout od Telenav je zdarma, ale pro Česko zatím není dostupná

Telenav v lednu přejmenoval a kompletně přepracoval svou navigaci Navigator pro iOS, a na veletrhu CES se nechal slyšet, že se do konce roku dočkají i uživatelé Androidu. Nová verze navigace Scout přichází s kompatibilitou se standardem AppLink ve vybraných vozech Ford.

Navigace Telenav Scout

Navigace Telenav Scout

Scout pro Android je co do obsahu podobný verzi pro iPhony. Při připojení přes AppLink zobrazuje na obrazovce palubního počítače odhady dojezdových dob pro nastavený domov a zaměstnání, odkaz na vyhledávání a aktuální počasí. Po výběru místa vede řidiče do cíle hlasovými pokyny a kromě toho je možné hlasem aktivovat některé funkce.

Obrazovka Dashboard obsahuje mnoho užitečných klávesových zkratek

Obrazovka Dashboard obsahuje mnoho užitečných klávesových zkratek

Pomocí hlasových příkazů lze ovládat celou řadu funkcí

Pomocí hlasových příkazů lze ovládat celou řadu funkcí

Uživatel si může zaplatit přístup k prémovým funkcím, jako jsou informace o dopravě, radarech a dopravních kamerách, nebo asistent jízdy v pruzích. Součástí prémiové nabídky je také funkce Car Connect, umožňující zmiňované propojení navigace s palubním systémem vozu, které zatím funguje s některými vozy značky Ford. V takovém případě navigace spolupracuje s diplejem palubního počítače a reproduktory audio-systému, přes které dává pokyny.

Telenav Scout je pro Android zdarma, prémiové funkce jsou na zkušební dobu 30 dnů také zdarma, poté jsou nabízeny za 24,99 dolarů (cca 475 Kč) ročně či 4,99 dolarů (cca 95 Kč) měsíčně.

Bohužel v Česku zatím (?) při pokusu o stažení nepochodíte se zdůvodněním, že “V zemi vašeho zařízení tuto položku nelze nainstalovat.”

Scout by Telenav
TeleNav Inc.
Verze1.2.0.7200805 (6. 9. 2012)
Velikost7,2 MB
2.2+


Zdarma

Zdroje: CNET a Android Authority.

 

Komentáře

Predseda3D

Predseda3D

19.9.2012 16:19

Sice OT, ale s tou reklamou na Samsung už to přeháníte. :-(

Mario

Mario

19.9.2012 16:58

A komu by to mělo vadit? Zdarma jsou česky na výběr např. MapFactor či OsmAnd pro offline, Google Navi pro online. A to není úplně všechno. Informace o dopravě jsou stejně už placené a navíc v ČR stojí dopravní informace dost za prd. Brácha má Garmin s RDS-TMC a zcela v klidu nám hlásila zelenou dopravu na dánici, kde byla už dva dny uzavírka poloviny silnice a věčné kolony. Ať to udělají česky nebo ne, variant je dost. Každopádně díky za info :-)

Kazan

Kazan

19.9.2012 18:06

Predseda3D: bez rekni mame at ti ho pohoni :)

theolli70

theolli70

20.9.2012 7:07

Mario,RDS je mrtvý ne jen v CZ,nefunguje pořádně v celé EU

RSS (komentáře k článku)