Facebook spustil i v ČR novou reakci “péče”. Už jste ji použili?

nova-facebook-reakce-pece

Sociální síť Facebook přichází se sentimentální reakcí na nouzové a pro mnoho lidí kritické období, kterou chce svým uživatelům zlepšit náladu a pomoci jim předávat pozitivní energii. A když píšeme reakcí, myslíme tím opravdu “reakci”. Na Facebooku se totiž dnes i v ČR objevila nová ikonka (emoji, chcete li) pro označování příspěvků a komentářů. V češtině nese označení “péče” a jde o klasickou kulatou postavičku, která je v tomto případě zachycená při objímání srdce. Podle zástupců firmy Facebook má nová reakce “péče” ve zkratce vyjadřovat solidaritu.

nova-facebook-reakce-pece-oznameni

“V krizi, kterou si teď procházíme, potřebují lidé více podpory. Procházejí si různými problémy. Jsou nemocní, nebo se o nemocné starají, řeší udržení práce nebo vyučují děti doma. Těm všem je naše nová reakce věnována,” popisuje význam nové funkce Fidji Simo, šéf pro vývoj Facebook aplikace. Pozici dodatečné sedmé reakce doposud zastávalo několik dalších dočasných prvků. Už jsme tu měli kytičku na Den matek nebo duhu pro vyjádření solidarity s LGBT komunitou.

Facebook nová reakce péče a Messenger pulsující srdce

Současná animovaná ikona se srdíčkem byla k dispozici několika uživatelům už dříve začátkem letošního roku. Postupující nemoc Covid-19 pak americkou firmu motivovala spustit ji globálně. Nová reakce “péče” je teď na sociální síti Facebook dostupná i v ČR. Společně s ní se objevila ještě jedna novinka. Komunikátor Messenger dostal samolepku s pulsujícím srdcem.

Líbí se vám podoba a smysl této nové reakce?

Zdroj: usatoday

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)