Je to oficiální! Nothing kutí levný Phone (2a), vyjde už brzy

nothing phone
  • Nothing Phone (2a) bude nový telefon střední třídy
  • Představí se ještě tento měsíc
  • Dostane moderní čip a plynulý displej

Britská společnost Nothing, která technologický svět pravidelně obohacuje o výstřední produkty se zajímavým poměrem mezi cenou a výkonem, se připravuje na uvedení nového telefonu. V pořadí už třetí Nothing Phone bude po vzoru prvního modelu zaměřen na méně náročnou sortu uživatelů, což v praxi znamená, že bude relativně levný.

Označení Nothing Phone (2a) jsme v rámci spekulací a úniků mohli slyšet už několik měsíců dozadu. Že se chystaný telefon bude skutečně jmenovat takto, firma potvrdila v nedávném community updatu. Bohužel ale prakticky vůbec nezašla do detailů, a tudíž stále nebyl oficiálně prozrazen design ani klíčové specifikace.

Nothing Phone 2a

Co se ale týče výbavy, dle někdejších úniků máme počítat s procesorem MediaTek Dimensity 7200, který využívá moderní 4nm technologii a pracuje s nejvyšší frekvencí 2,8 GHz. Známý insider Yogesh Brar také dříve hovořil o 120Hz OLED panelu nebo dvojici zadních fotoaparátů s rozlišením 50 Mpx. Uživatelé budou mít hned po rozbalení k dispozici systém Android 14 a rozhraní Nothing OS 2.5.

Nothing Phone (2)

Kde koupit:

Cena od: 15 799 Kč

Když pak přejdeme k ceně, uznávaný novinář Roland Quandt už ke konci prosince odhalil, že Nothing Phone (2a) bude v základní variantě 8/128GB stát něco pod 400 eur, tedy méně než 10 000 Kč v přepočtu. K dostání však bude i verze s 12 GB RAM a dvojnásobnou kapacitou úložiště, jež bude pochopitelně o něco dražší. Telefon se bude prodávat v bílé a černé barvě, přičemž očekáváme i příchod na český trh. Oficiální debut nastane během konference MWC 2024, která se uskuteční koncem měsíce.

Nothing Community Update | Q4 2023

Nothing Community Update | Q4 2023

Co se vám líbí na Nothing produktech?

Zdroje: Nothing, The Verge

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)