TOPlist

Bude tohle nejzajímavější mobil do 10 tisíc? Nothing Phone (2a) vystrkuje růžky

nothing phone
  • Nothing chystá model Phone (2a), který má nalákat na nižší cenu
  • Stále ale dostaneme poměrně solidní specifikace a unikátní vzhled
  • V USA má telefon stát okolo 400 dolarů (asi 9 000 korun bez daně)

Společnost Nothing pod vedením Carla Peie dosud představila dvojici telefonů, přičemž každý z nich nabízí na svou cenu slušnou výbavu, unikátní software a v neposlední řadě také dnes již ikonické diody na zadní straně. Už nějakou dobu slýcháme o odlehčené verzi a právě ta je předmětem nedávného úniku.

Nothing už nás na telefon tak trochu nalákalo a nejnovější únik odhaluje přední a zadní stranu prototypu (PVT), který je využíván pro různé certifikace a ověření, že vše funguje jak má. Odhaluje nám netradiční složení dvojice fotoaparátů (50 MP hlavní a 50 MP ultraširoký) na zadní straně uprostřed, současné telefony Nothing měly vždy modul v levém horním rohu. Otazník visí nad Glyph podsvícením, které má projít kompletním redesignem.

Už dřívější spekulace ukazovaly na 6,7palcový OLED panel se 120Hz obnovovací frekvencí, což se nám nyní také (částečně) potvrdilo. Pod kapotou bude tikat čipset MediaTek Dimensity 7200, který nabízí lepší výkon než Snapdragon 778G u první generace. Sekundovat mu bude 8 GB RAM a 128GB úložiště.

Systémem bude takřka jistě Nothing OS 2.5 postavený okolo Androidu 14, v USA se má prodávat za cenu okolo 400 dolarů, což je asi 9 000 korun bez daně. Paradoxně bude tento telefon větším nástupcem původního modelu než Nothing Phone (2), který spadá do mnohem vyšší cenové kategorie.

Jak se těšíte na další Nothing Phone?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)