Nositelná elektronika zažívá nepoznané. Klesá jí prodejnost

wearables nositelná elektronika propad prodejnosti IDC

Při pohledu na dlouhodobé statistiky prodejnosti chytrých elektronických zařízení bylo doposud patrných několik hlavních trendů. Mimo jiné kvůli koronaviru spadla na nějakou dobu čísla u mobilů, již delší dobu jsou na tom bledě tablety a neoslabující stálicí jsou wearables neboli nositelná elektronika. Ale nakonec už i chytré hodinky, náramky či sluchátka podle analýzy International Data Corporation (IDC) poznaly, co je to propad prodejů. Poprvé v jejich historii.

IDC prodejnost wearables propad tabulka

Statistický propad nastal při meziročním srovnání prvních kvartálů v letech 2022 a 2021. Po sečtení prodejnosti všech výrobců se ukázalo, že rozdíl činí cca tři procentní body. Zatímco v prvním čtvrtletí roku 2021 se prodalo 108,6 milionu kusů wearables, o rok později to bylo jen 105,3 milionu. Tahounem je nadále Apple, který podle IDC zvládl jako jediný z první trojice udržet růst. Druhý Samsung zaznamenal propad o bezmála deset procentních bodů a třetí Xiaomi na tom bylo ještě dvakrát tak hůře. Čísla spadla také firmě Huawei.

Kdy jste naposledy koupili nějaké wearables?

Zdroj: IDC

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)