Nový telefon Nokia X71 má průstřel v displeji, 4 fotoaparáty a čistý Android

nokia x71 predstaveni

Telefon Nokia X71 byl dnes oficiálně představen. Jedná se o novou generací mobilů od HMD Global, spadá do střední třídy, má ale několik zajímavostí, které normálně můžeme vidět u dražších mobilů. Pojďme si nový telefon představit.

Nokia X71 má displej s minimálními rámečky a průstřelem

Přední strana zaujme 6,3 palců velkým displejem s FullHD+ rozlišením, ten má minimální rámečky a zároveň průstřel na levé straně, podobně jako Honor View 20. O výkon se stará Snapdragon 660 s 6GB RAM pamětí a 128GB úložištěm. Rovnou z krabice běží na Androidu 9 Pie. A to v čisté podobě, telefon je zařazen do programu Android One.

Nokia x71

Na zadní straně je čtečka otisků prstů a také tři hlavní fotoaparáty. První má 48 MPx, sekundární ultraširokoúhlý má 8 MPx a třetí 5 MPx zaznamenává hloubku ostrosti. Přední i zadní část je chráněna tvrzeným sklem, rám telefonu je kovový. Baterie má kapacitu 3 500 mAh, nechybí podpora rychlého 18W nabíjení.

Nokia X71特色介紹【SOGI手機王】

Nokia X71特色介紹【SOGI手機王】

Do prodeje v Asii se dostává již za pár dní za cenu 11 990 TWD, v přepočtu cca 9 tisíc Kč. V Evropě se tento Nokia telefon bude velice pravděpodobně prodávat pod jiným označením a oznámení přijde později.

Jak se vám líbí Nokia X71?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)