TOPlist

Nokia X2 s Androidem oficiálně představena

nokia X2

Nokia oficiálně představila pokračování svého Android telefonu Nokia X. Nový model nese označení X2 a opět přijde s upraveným Androidem bez služeb Googlu. Nokia X2 přináší převážně hardwarové změny a ty jsou rozhodně změnou k lepšímu.

nokia X2 aplikace

Na první pohled se od předešlého modelu moc neliší, nicméně při bližším pohledu si všimnete první změny. Ke tlačítku zpět pod displejem přibylo další s označením domů, které slouží k vyvolání multitaskingu a návratu na úvodní obrazovku. Tímto se Nokia X2 posunuje trošku blíže ke klasickým Androidům. Displej telefonu narostl na 4,3 palce, avšak rozlišení zůstalo stejné 800×480 pixelů, přesto nabízí ještě dostačující jemnost 217 ppi. Změnami prošel i výkon, o který se nyní stará dvoujádrový Qualcomm Snapdragon 200 taktovaný na 1,2 GHz. Paměť RAM vzrostla na již dostačující 1 GB. Interní úložiště zůstává na 4 GB a lze ji rozšířit pomocí microSD karet až o 32 GB.

Nokia X2 foto

Fotoaparát rozhodně stojí za zmínku, jelikož oproti ubohému předchůdci (3 Mpx bez autofocusu a LED diody) nabídne 5 Mpx s autofocusem a přisvětlovací LED diodou. Nokia X2 nově nabídne i přední VGA fotoaparát pro Skype hovory a základní „selfies“.

nokia X2

Hardware v bodech:

  • Displej: 4,3″ IPS LCD s rozlišením 800 x 480 pixelů (217 pixelů na palec).
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 200 se dvěma jádry o taktu 1,2 GHz.
  • GPU: Adreno 203.
  • RAM: 1 GB.
  • Vnitřní úložiště: 4 GB.
  • Baterie: 1800 mAh.
  • Fotoaparát: zadní 5Mpx se bleskem a autofocusem, přední VGA.
  • Rozměry: 121,7 x 68,3 x 11,1 mm.
  • Hmotnost: 150 gramů.

Kapacita baterie je 1800 mAh, což není žádný rekordman, ale pořád se jedná o vyšší hodnotu než u předchůdce. Rozměry telefonu jsou 121,7 x 68,3 x 11,1 mm o váze 150 gramů. Z výbavy samozřejmě nechybí Wi-Fi, Bluetooth a funkce dual sim. Prostředí telefonu se opět nese v duchu Windows Phone dlaždic s pár novinkami, jako je již zmíněný multitasking, nebo tři hlavní obrazovky. Více ze systému uvidíte v přiloženém videu. Nokia X2 by se měla prodávat za 99 euro, což je zhruba 2700 korun. Nicméně se určitě nejedná o konečnou cenu pro český trh. I tak se ale po pár týdnech od vydání, kdy cena klesne, bude jednat o dobře nastavený telefon za slušnou cenu, jenž bude třeba zvážit při výběru levného telefonu.

http://youtu.be/Ri7qNQc5Q08

Zdroj: specifikace gsmarena.

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)