Android 12 míří do dvou oblíbených Nokia telefonů

nokia x20 android 12

V dubnu letošního roku představila společnost HMD Global dva zástupce střední třídy, modely Nokia X10 a Nokia X20. Oba dva telefony debutovaly se systémem Android 11, přičemž mají slíbenou tříletou softwarovou podporu, což znamená, že bychom se měli dočkat až Androidu 14. Nyní však oba dva modely dostávají Android 12.

Telefony Nokia X10 a X20 dostávají Android 12

Aktualizace bude tradičně probíhat ve vlnách, přičemž v té první je 35 zemí, mezi kterými bohužel není Česká republika. Země Albánie, Belgie, Bahrajn, Černá Hora, Dánsko, Egypt, Estonsko, Finsko, Francie, Írán, Island, Irák, Itálie, Jordánsko, Katar, Litva, Lotyšsko, Libanon, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Moldavsko, Nizozemsko, Norsko, Omán, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Saúdská Arábie, Srbsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko a Spojené arabské emiráty jej dostanou do 26. prosince. Je ale jasné, že se aktualizace brzy dočkáme také u nás.

Android 12 on Nokia X20 | All The New Features Explored

Android 12 on Nokia X20 | All The New Features Explored

Spolu s novým systémem mohou majitelé těchto telefonů počítat také s listopadovými bezpečnostními záplatami. Pokud byste však měli aktualizaci dostupnou i v Česku, dejte nám prosím vědět do komentářů.

Kdy dostane Android 12 váš mobil?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)