Vlajková loď značky Nokia se blíží. Kdy dojde na představení?

Příští vlajková loď značky Nokia se blíží

Od té doby, co značku Nokia vlastní firma HMD Global nikdy se svou vlajkovou lodí příliš neuspěla. Posledním modelem byl telefon Nokia 9 PureView. Od té doby jsme sice slyšeli o modelech 9.1, 9.2 a 9.3, ovšem ani jeden z těchto telefonů nikdy nespatřil světlo světa. To se ale dle všeho změní ještě tento rok.

Příští vlajková loď značky Nokia se blíží

Web ITHome uvádí, že HMD Global připravuje vlajkovou loď s podporou 5G, která bude v Číně uvedena 11.11.2021, což je v této zemi den, kdy jsou velké nákupní horečky. Nejedená se přitom o žádnou fámu, jelikož tento výrok řekl jeden z manažerů HMD v Číně. Bohužel však neprozradil žádné konkrétní informace.

Aktuálně nejvýkonnější telefon, který HMD Global nabízí je Nokia X50, která disponuje 108 MPx fotoaparátem, 120 Hz displejem nebo čipsetem Snapdragon 775G. Přesto však nejde o plnohodnotnou vlajkovou loď. Chystaná vlajková loď má nabídnout Snapdragon 888 Plus a také zbytek specifikací má být špičkový.

Jak se těšíte na nový Nokia mobil?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek