Nokia telefony nabídnou prémiovou kvalitu a nízkou cenu

Nokia telefony nabídnou

Nokia je zpět. To už víme nějakou dobu, když společnost oficiálně oznámila, že nové Nokia telefony nabídnou již příští rok. Vrací se ke svým finským kořenům s pomocí společnosti HMD, která značku vlastní. A právě CEO HMD Arto Nummela se rozpovídal o budoucnosti značky v The Economic Times.

Nové Nokia telefony nabídnou zajímavou cenu

Nokia je stále populární značka, která slavila úspěchy mnohem dříve, než vycházely telefony od Samsungu, Googlu, Applu nebo BlackBerry. Díky koupi Microsoftem se ale pomalu začala vytrácet.

Zdá se, že návrat by se jim mohl vydařit. CEO HMD řekl, že momentálně nabírají nové lidi a že hodně z nich v minulosti pracovalo pro Nokii na vedoucích místech a jsou rádi, že můžou pomoci dostat značku Nokia opět nahoru. Značka bude stále globální, zaměří se ale více na indický trh, kde se budou ve spolupráci s Foxconnem také telefony vyrábět. Nějaké přesnější informace z produkce, ceny nebo data vydání Nummela neprozradil.

Na otázku, jestli se dá očekávat levný Nokia telefon, opět neprozradil mnoho detailů, nicméně řekl, že si jsou moc dobře vědomi významu trhu nižší a střední třídy. Cenově chtějí být ale velmi kompetitivní a udržet nižší ceny za prémiovou kvalitu a design. Očekávají také, že telefony se budou prodávat od prvního dne po celém světě.

Vedení HMD je ohledně vstupu Nokie na mobilní trh velmi optimistické a doufají, že se opět stanou silným hráčem na trhu, i když ví, že to může trvat dlouho. Úkol to není vůbec jednoduchý, když si vezmeme, že jiné standardní značky telefonů pomalu ale jistě ztrácí na úkor čínských telefonů.

Co očekáváte od nových Nokia telefonů s Androidem, které přijdou příští rok?

Zdroj: androidcommunity.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)