Nokia zvažuje prodej své mapové divize HERE

Nokia Here

Rok po prodeji své mobilní divize údajně Nokia zvažuje možnost odprodeje své mapové služby HERE. Podle informací zpravodajské agentury Bloomberg hodlá finská společnost ukončit aktivity v tomto segmentu, aby se mohla více koncentrovat na práci v oboru bezdrátových sítí. Dle Bloombergu již Nokia jedná s několika potenciálními kupci, mezi kterými je i Uber Technologies Inc., zakladatel stejnojmenné “amatérské taxislužby”, nebo blíže nejmenovaná německá automobilka (mohlo by se jednat o BMW, Mercedes-Benz, nebo koncern Volkswagen). V současnosti jsou mapy HERE ceněny na 2,1 miliardy dolarů, což je výrazně méně, než 8,1 miliard, za které Nokia v roce 2008 na začátku celého projektu koupila NAVTEQ Corp..

Mapy HERE byly původně dostupné pro telefony Nokia Lumia. V loňském roce se objevily v Obchodě Play a počet jejich stažení překonal hranici dvou a půl miliónu. V březnu tohoto roku se pak navigace od Nokie objevila také v App Store pro iOS. Služba HERE poskytuje data dalším partnerům, mezi které patří Amazon.com, Microsoft, Yahoo! a čtyři z pěti systémů automobilových navigací.

Dle Bloombergu Nokia HERE prodá jen tehdy, dostane-li dostatečně zajímavou nabídku. V opačném případě zůstane tato služby v rukách finské společnosti.

Mapy HERE poskytují na Androidu bezplatnou automobilovou i pěší navigaci, která může fungovat zcela bez připojení k Internetu. Z redakčního testování můžeme konstatovat, že se jedná o jednu z nejlepších dostupných offline navigací pro tuto platformu. Podrobně jsme ji našim čtenářům představili v recenzi Navigace Nokia HERE (beta) v praktickém testu.

Používáte Mapy HERE? Pokud ano, myslíte si, že je dobrý nápad, aby se Nokia zbavila této divize? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

HERE WeGo: Maps & Navigation
HERE WeGo: Maps & Navigation

Zdroje: 4PDA, Phone Arena, Blomberg.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)