Nokia G50 bude nejlevnějším 5G telefonem od HMD Global. Co o ní víme?

nokia g50

Společnost HMD Global chystá na trh uvést model Nokia G50. Půjde o vůbec nejlevnější 5G telefon od této firmy a nyní známe díky výpisu z Geekbench a TENAA dost informací. Unikl tedy čipset, velikost displeje, přibližná cena nebo fotoaparáty.

Nokia G50 bude podporovat 5G a dostane velký displej

Podle benchmarku Geekbench běží telefon na systému Android 11 a je poháněn čipsetem Qualcomm Snapdragon 480, který podporuje 5G. Přední stranu má pokrývat 6,82″ displej s HD+ rozlišením a na zadní straně se má nacházet 48MPx hlavní fotoaparát. Na výpisu z TENAA byl tento mobil spatřen ve více variantách a ta základní prý dostane 2 GB operační paměti RAM.

Nokia G50

K dispozici však bude také 4, 6 a 8 GB varianta s tím, že z úložiště bude na výběr mezi 64, 128, 256 a 512 GB, což je v této cenové kategorii dosti neobvyklé. Je ale možné, že se do obchodů tato nejvyšší verze vůbec nedostane. Jeho cena se bude pohybovat okolo 209 liber, což je asi 6 200 korun v případě 4/64 GB varianty. Zatím ale bohužel neznáme přesné datum představení.

Jak se na tento model těšíte?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)