Nokia G300 je nový levný telefon s podporou 5G sítí a čipsetem Snapdragon

nokia levný telefon

Společnost HMD Global právě představila telefon Nokia G300. Jde o levný telefon, který však zároveň nabízí podporu 5G sítí. Co dalšího však za cenu 200 dolarů, což je asi 4 400 korun bez daně dostanete? Na to se pojďme podívat.

Přední stranu telefonu pokrývá 6,5palcový LCD panel s HD+ rozlišením a kapkovitým výřezem, ve kterém se nachází 8Mpx selfie kamerka. Rámečky jsou poměrně velké. Firma se sice může vymluvit na to, že jde o levný mobil což je jistě pravda, ovšem jiní výrobci umí udělat pěkný telefon za velmi podobné peníze. Pod kapotou tiká čipset Qualcomm Snapdragon 480 s podporou 5G sítí. Sekundují mu 4 GB operační paměti RAM a 64GB úložiště, které lze rozšířit pomocí microSD karty.

Po vybalení z krabičky na vás bude čekat systém Android 11 a výdrž dostala na starost 4470mAh baterie s podporou 18W nabíjení. Co se týče fotoaparátů na zadní straně, ty jsou zde celkem tři. Hlavní snímač má rozlišení 16Mpx, dále je zde 5Mpx ultraširoký snímač a 2Mpx hloubkový senzor.

Jak se vám telefon líbí?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)