Menu

Nokia: CEO vidí budoucnost pozitivně. A jak vy?

Generální ředitel společnosti Nokia, Rajeev Suri, je neoblomný optimista. Budoucnost značky vidí totiž jasně pozitivní. V rozhovoru pro magazín FierceWireless Suri vysvětlil, že jako šéf firmy musí být hodně zaměřen na zákazníky, a že na cestách mezi nimi stráví opravdu mnoho času. Vzhledem k tomu, kolik zákazníků může považovat za své, bychom klidně mohli říci, že drží prst na tepně telekomunikačního byznysu. Sám se přitom cítí jako vizionář a je přesvědčen, že jeho vize je rozhodně směr, kterým se musí společnost ubírat.

Kde je ztracená minulost společnosti Nokia?

V současné době se společnost ve velké míře zabývá datovou infrastrukturou, přičemž v tomto oboru hodlá společnost i nadále podnikat. Suri se domnívá, že jeho instinkt předvídá klíčové technologické pokroky, a že díky němu dokáže Nokia uvádět na trh produkty v ten nejlepší čas. Co se týče trhu s datovými sítěmi, jeho prozíravost zde opravdu zapůsobila. Společnosti se tak vyplatila například nemalá investice do malých buněk a výkonnějších LTE věží.

nokia-basestation

Suri se také domnívá, že Nokia bude jedinou společností, která bude působit globálně v obou odvětvích mobilního byznysu, tedy v datových sítích i koncových zařízeních, smartphonech. Zastoupení společnosti Huawei by jistě důrazně nesouhlasilo, ale Suri okamžitě spěchá se slovy, že Huawei postrádá důležitý severoamerický trh. Druhý konkurent, Ericsson, zase nevyrábí smartphony od svého odpoutání se od Sony.

Nokia s Androidem

Podle slov šéfa společnosti Nokia bude rok 2017 velmi zajímavý. Společnost nedávno kompletně dokončila akvizici Alcatel-Lucent a navíc jsou stále v očekávání smartphony, které jméno společnosti ponesou přímo na svém těle. Ty by podle dostupných informací měly dorazit na světový trh ještě letos, v následujících měsících. Jaké ale nakonec budou, jaký způsobí poprask a zda budou tím, čím by měly být, to zatím nevyvěští nikdo. A jaký dopad budou mít nové smartphony na starou značku, to si zatím netroufá tvrdit ani sám Suri.

Jak vidíte budoucnost Nokie vy? Měl ba to už vzdát, nebo má stále naději?

Zdroj: androidheadlines.com

 

Komentáře

Renek11

renek11 5

13.9.2016 16:31

Nic se nemá vzdávat a pokud mají představu a hlavně budou naslochat poptávce, pak jistě mají šanci oslovit určitou skupinu. Měli by začít výkoným HW střední třídy něco jako Honor 7, 8 a taky nejvybavenější třídou. Vše musí být v nejlepším poměru cena výkon.

Karboxilas

13.9.2016 16:40

K tomu můžu říct jen tolik, že Nokia má stále dobré jméno a jestliže její mobily budou odladěny, kvalitně vyrobené a budou mít nějakou vychytávku navíc, která z nich udělá zajímavý produkt, tak úspěch je zaručen minimálně v té části světa, kde Nokia dřív byla jedničkou.

Krusty

Krusty 0

z aplikace
13.9.2016 18:12

Pokud zvládnou solidní HW za slušnou cenu a k tomu ještě pravidelné aktualizace pak do toho půjdu

Nick Cave

14.9.2016 0:33

Bude to zajímavé, přesto návrat Nokie nebude lehký, jedině, že by dali na trh nějaký extra smartphone, který by trhal prodejní rekordy

Martin P.

14.9.2016 8:26

To Krusty a Nick Cave 14.9.2016 0:33:…

tohle je už mlácení prázdné slámy . O jakém návratu nokie mluvíte?. V tom článku nepadlo o smartphonech nic a i u síťové technologie opatrně mluvý o …Nokia-branded…
Čínská pobočka potvrdila, že “návrat” Nokie bude spočívat v pronájmu značky Nokia lowendovým výrobcům. Tedy stále to vypadá na Alcatel s logem Nokia.

Takže žádná finská Nokie , dokonce ani kvalita éry Nokia\MS Lumií ale šedý průměr neznačkové Anroidí produkce . Kdo chce může si na Alcatel, Acer, TCL, Cubot a spol. nalepit logo Nokia už teď.

Irun66

z aplikace
15.9.2016 13:21

Martin P. : vidím to také tak…. Nokii ujel vlak a návrat bude víc jak těžký…

Jery9

z aplikace
15.9.2016 15:16

A co jiného by měl říkat… hlavní manager firmy??

RSS (komentáře k článku)