Nokia a Microsoft končí s Androidem – Nokie X poběží na Windows Phone

nokia X2

Pouze krátkou epizodu mezi sebou sehrála Nokia a Microsoft na jedné straně a Android na druhé straně. Na veletrhu MWC 2014 jsme byli svědky představení telefonů Nokia X, které běží na speciálně upravené verzi systému Android. Na první pohled by přítomnost systému se zeleným robotem ve znaku poznal jen málo kdo. Ať tak či onak, Stephen Elop v dopise zaměstnancům napsal, že Microsoft již do budoucna s používáním Androidu nepočítá. Na jednu stranu se mu nemůžeme divit, poněvadž tlačit do svých zařízení cizí operační systém je tak trochu kontraproduktivní.

Nokia X recenze - displej

Podpora současně prodávaných Nokií X by neměla být okamžitě ukončena. To samé platí o Nokii X2, jež byla oznámena teprve 24. června a aktuálně se ještě ani neprodává. Přesto bychom si tipli, že nevyjasněná politika Microsoftu a Nokie by potenciální zájemce mohla odradit.

android novinky - nokia

A co se vůbec s řadou Nokií X, která cílí na nenáročné zákazníky a rozvojové trhy, stane? Z některých budoucích Nokií X se stanou Lumie a všechny další Nokie X dostanou Windows Phone. Microsoft se nahrazením Androidu snaží protlačit Windows Phone i v segmentu nejlevnějších chytrých telefonů, kde na celé čáře dominuje zelený robot.

Máte zkušenosti s telefony Nokia X?

Zdroj: AA.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)