Nokia 5.4 oficiálně: kvalitní fotoaparát, nízká cena i Android 11

nový nokia telefon

Společnost HMD Global po poměrně dlouhém čekání oficiálně představila telefon Nokia 5.4 který míří do střední třídy. Nalezneme zde tedy hardware odpovídající této cenové kategorii, ovšem překvapí kvalitní fotoaparáty i Android 11.

Nokia 5.4 oficiálně

Přední stranu telefonu pokrývá 6,39″ IPS LCD panel s HD+ rozlišením a průstřelem v levém horním rohu, kde se ukrývá 16 MPx selfie kamerka. Na zadní straně se pak nachází známý kruhovitý fotoaparát, ve kterém se skrývají hned čtyři různé snímače. Ten hlavní má rozlišení 48 MPx, dále je zde 5 MPx ultraširokoúhlý a dva 2 MPx snímače – jeden hloubkový a druhý makro. Pod fotoaparátem pak nalezneme kapacitní čtečku otisků prstů.

V telefonu Nokia 5.4 tiká čipset Snapdragon 662, kterému dopomáhají 4 GB operační paměti RAM a 64 či 128 GB úložiště. To lze navíc rozšířit pomocí microSD karet. V telefonu je po vybalení z krabice nainstalován Android 10, ovšem společnost již vypustila aktualizaci na Android 11. V této cenové relaci se jedná o poměrně příjemný bonus. Nalezneme zde baterii o kapacitě 4 000 mAh, která se dobíjí skrz USB-C a podporuje 10 W. V EVropě se bude telefon prodávat ve fialové a modré variantě a to za cenu 189 EUR, tedy asi 5 000 korun.

Jak se vám líbí nová Nokia?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)