Nikon Coolpix S800c – fotoaparát s Androidem pod kapotou

nikon_logo

Že systém Android není ve výbavě pouze mobilních přístrojů, ale dostává se i do jiných zařízení, je známo již delší dobu. Společnost Nikon představuje fotoaparát Coolpix 5800c, který běží na upravené verzi Androidu 2.3, což s sebou nese několik nadstandardních funkcí. Přístroj je vybaven bezdrátovým připojením Wi-Fi a má přístup k aplikacím z Google Play, které může majitel využívat (ne všechny však nejspíše budou fungovat). Vyfocené snímky tak můžete rovnou posílat na mail díky aplikaci Gmail, sdílet na Facebook, Google Plus, využívat různé HDR aplikace atp. K ovládání androidí části slouží 3,5palcový dotykový OLED displej. Samotný fotoaparát je vybaven 16MPx snímačem, 10násobným optickým zoomem, možností pořízení až 8 snímků za sekundu a schopností nahrávat video ve FullHD rozlišení.

nikon-s800c

Cena přístroje je stanovena na 350 dolarů (přibližně 7 000 Kč). Bude zajímavé sledovat, jak moc se systém Android v podobných přístrojích osvědčí a zda uživatelé dokáží využít potenciál mobilního systému ve svém fotoaparátu. Co si myslíte Vy?

zdroj: androidcentral.com, slashgear.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)