NichePhone-S je Android telefon velký jako kreditní karta

nichephone-s

V Japonsku vzniká hodně netradičních telefonů, velmi dobrým příkladem je nově představený NichePhone-S, který má v sobě Android a zároveň je velký jako kreditní karta.

NichePhone-S běží na hodně staré verzi Androidu

Miniaturních telefonů už jsme v minulosti mohli vidět několik, a to třeba Jelly Phone, nebo Light Phone, který má velmi podobný design jako NichePhone-S. Rozdíl je v tom, že dnes představená novinka běží na Androidu, i když to na první pohled nemusí jít vůbec poznat. Podporuje volání, SMS, možnost nahrávat zvuk, přehrávat hudbu, nebo třeba možnost připojit sluchátka přes Bluetooth. Telefon podporuje také 3G sítě.

NichePhone-S  国内最薄・最軽量・最薄の携帯電話

NichePhone-S  国内最薄・最軽量・最薄の携帯電話

Novinka váží pouhých 38 gramů, rozměry jsou 90 x 50 x 6,5 mm. Běží na staré verzi Androidu 4.2 Jelly Bean, nicméně na něm je velká nadstavba, která hodně upravuje to, aby se Android lépe ovládal. Displej má totiž velikost jen 0,96″. O výkon se stará MediaTek MT6572A z roku 2013, má také slot na nanoSIM kartu. Baterie má kapacitu 550 mAh. Zajímavé je nabíjení telefonu, vzhledem k malé velikosti se do těla nevlezl microUSB konektor.  Ten musíte při nabíjení připojit k zadní části telefonu pomocí speciálního adaptéru.

Vzhledem k velikosti tohoto telefonu se může jednat o ideální nouzový telefon, který může být například v peněžence. Prodej mimo Japonsko se momentálně nechystá, cena je v přepočtu 2 000 Kč.

Hodil by se vám podobný miniaturní telefon?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)