Prohlížeč Chrome brzy upozorní na nezabezpečené webové formuláře

nezabezpečené webové formuláře google chrome

Prohlížeč Chrome už poměrně dobře upozorňuje na to, pokud jste na špatně zabezpečené stránce, ze které se dají získat přihlašovací údaje. Nyní se Google zaměřil na nezabezpečené webové formuláře. Od verze 86 bude prohlížeč Chrome upozorňovat uživatele, že vyplňují nezabezpečené formuláře a informace v nich obsažené můžou získat třetí strany.

Google u nezabezpečených formulářů chystá řadu upozornění

Hlavním cílem této novinky je upozornit na takové formuláře, které jsou třeba i na zabezpečeném HTTPS webu, ale odesílání informací není zabezpečeno. Jedná se o poměrně běžnou chybu, takže není divu, že se na ni Google zaměřuje. Kvůli nezabezpečenému odeslání se může hacker dostat k cizím údajům a dokonce je může rovnou změnit. Chrome doposud označuje podobné formuláře odstraněním ikony zámku z adresního řádku. To je však pro mnoho uživatelů nejasné a tohle označení podle Googlu příliš dobře nekomunikuje rizika spojená s odesíláním dat v nezabezpečených formulářích.

Nekončí to pouze u nové červené vlajky. Google rovněž zakáže automatické vyplňování údajů u nezabezpečených formulářů. Pokud si však budete stále přát automatické vyplnění, tak půjde použít Správce hesel Chrome. V neposlední řadě se také zobrazí varování přímo u formuláře. A to v okamžiku, kdy takový formulář začnete vyplňovat. Před odesláním se vás prohlížeč ještě zeptá, jestli chápete rizika a chcete pokračovat s odesláním informací.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Kontrolujete si, jestli vyplňujete nezabezpečené webové formuláře?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)