TOPlist

Nexus 9 v benchmarku rozdrtil konkurenci včetně iPhonu 6

nexus-9-2

Společnost Google představila před dvěma dny několik zbrusu nových zařízení a oficiálně vypustila do světa nový Android 5.0 s označením Lollipop. Mezi novinkami se objevil devítipalcový tablet Nexus 9, který jsme vám představili v samostatném článku. Srdcem tohoto tabletu je 64bitový velice výkonný procesor Nvidia K1, který je doplněn také 192 grafickými jádry architektury Kepler. Tento čip patří mezi nejvýkonnější procesory na světě a vypadá to, že novému tabletu Nexus 9 sluší. Novinka od Googlu byla otestována nástrojem Geekbench, který proti sobě dokáže postavit nejen všechna Android zařízení, ale také konkurenci v podobě iPhonů. Test pro Nexus 9 dopadl skvěle – výkon na jedno jádro je oproti zbytku přístrojů s Androidem obrovský a nechal za sebou také iPhone 6. Skvělý je i výsledek vícejádrového testu, ve kterém jej přemohl pouze Samsung Galaxy Note 4.

Nexus 9 benchmark

Testovaný Nexus 9 nejspíš nebyl určen do prodeje, neboť byl čip taktovaný na 2,5 GHz, což je o 200 MHz více než standardní frekvence Tegry K1 v prodejní verzi. Rovněž se jedná o benchmark, jehož výsledky v praxi vůbec nemusí odpovídat. Tento test tedy musíme brát s velkou rezervou, ale i přesto nám ukázal, že Nexus 9 bude jedním z nejvýkonnějších zařízení na světě. A to ještě s čistým Androidem 5.0, což z něho dělá obrovské lákadlo mezi tablety.

nexus 9 2

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)